Domácí vědí, proč nevyhráli: Polákům vadí střecha stadionu | iSport.cz
Richard Šíma
11. června 2012 • 20:43

Domácí vědí, proč nevyhráli: Polákům vadí střecha stadionu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Za každou cenu chceme se Sönderjyske uspět, shodují se Guľa s Kopicem
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z VARŠAVY | Proč došly polským fotbalistům v úvodním utkání šampionátu po první půli síly? Nemůže za to mizerná kondice některých hráčů Smudova výběru. Na vině je prý zatažená střecha varšavského stadionu!Podle polských lékařů je dokonce nebezpečné v takových podmínkách hrát. Z rozhodnutí UEFA se proto bude dnešní duel Poláků s Rusy nejspíš hrát pod širým nebem.

Poláci v úvodním utkání mistrovství remizovali s Řeckem 1:1. Dali přitom úvodní gól a hráli v přesile jednoho muže v poli. Do doby, než se také jejich gólman Szczesny nechal vyloučit.

Bylo zjevné, že domácí celek po velmi dobré první půli po přestávce ztratil dech. Franciszek Smuda musel kvůli tomu čelit kritice, mužstvo podle polských odborníků není kondičně dobře připraveno.

Poláci šli do vedení v duelu s Řeckem už v 17. minutě. trefil se Lewandowski.Poláci šli do vedení v duelu s Řeckem už v 17. minutě. trefil se Lewandowski.Foto EPA

„Běžte a zeptejte se našich fyzioterapeutů, jak na tom hráči opravdu jsou. Řeknou vám to, běžte se informovat!“ reagoval Smuda velmi podrážděně na otázky, jež se týkaly fyzické kondice jeho týmu.

Pokud prý měli domácí hráči s něčím problém, pak to bylo dusné prostředí, jež pod zataženou střechou Národního stadionu v průběhu zápasu panovalo.

„Nechci na to znovu naříkat, ale pravdou je, že se to dalo velmi těžko vydržet,“ řekl polský trenér. „Kluci opravdu cítili, jak se pod střechou dusí,“ poznamenal. Takové reakce se naprosto nelíbily Zbigniewu Boniekovi, někdejšímu Smudově spoluhráči z národního týmu.

„Přijde mi směšné vymlouvat se na zataženou střechu. Kdybychom ji nechali otevřenou a déšť by zmáčel úvodní ceremoniál, mluvili bychom teď o tom, jakou si Poláci udělali ostudu před celým světem. Jen připomenu, že třeba ve Španělsku v roce 1982 bylo taky velmi horko,“ připomněl Boniek světový šampionát, jehož se zúčastnil, a z nějž Poláci přivezli bronz.

Brankář Poláků Wojciech Szczesny viděl červenou, jeho náhradník ale Řekům penaltu lapil.Brankář Poláků Wojciech Szczesny viděl červenou, jeho náhradník ale Řekům penaltu lapil.Foto Reuters

Trenér ruského týmu Dick Advocaat, jehož hráči v úterý na Národním stadionu s domácími Poláky změří síly, glosoval podmínky pod zataženou střechou stručně.

„Pokud si domácí hráči stěžují, zřejmě vědí proč. My jsme hráli ve Vratislavi na otevřeném stadionu a faktem je, že málokdo je zvyklý hrát pod střechou. Běžné to není,“ řekl Advocaat.

Proti tomu, aby se ve Varšavě i nadále hrálo pod zataženou střechou, protestovali i polští lékaři.

„Je to spíš formální protest, ale podle jejich mínění jsou podmínky, které na stadionu panují, je-li zatažená střecha, nebezpečné i pro fanoušky. Nemluvě o hráčích, kteří v takovém prostředí makají nadoraz celých devadesát minut,“ dodal ještě Smuda.

Takhle útočník Lewandowski poslal Poláky do vedení.
Takhle útočník Lewandowski poslal Poláky do vedení.


Vstoupit do diskuse
0
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud