Trenér Německa Löw chystá šok! Vrátí se na Italy Gómez? | iSport.cz
28. června 2012 • 05:00

Trenér Německa Löw chystá šok! Vrátí se na Italy Gómez?

Autor: neu, han
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šokoval, když ve čtvrtfinále s Řeckem posadil na lavičku trojici opor v čele s kanonýrem Mariem Gómezem. Tah s mladíky Reusem a Schürrlem i mazákem Klosem mu vyšel. S čím vyrukuje trenér Joachim Löw na Italy? Podle všeho sestavu nejspíš zase změní, navzdory přesvědčivému vítězství 4:2.„Chceme být nečitelní, proto přišly změny s Řeckem. To samé může nastat s Itálií,“ podotkl Löw na včerejší tiskové konferenci v Gdaňsku. „Není všeobecným lékem, když necháte hrát vítěznou sestavu,“ zůstal tajemný.

Proti Řecku kouč pozměnil na třech místech ofenzivní pozice. Za Lukase Podolského, Thomase Müllera a Maria Gómeze poslal do čtvrtfinálové bitvy Andrease Schürrleho, Marco Reuse a Miroslava Kloseho.

Dva posledně jmenovaní se trefili. Jakou rošádu přichystá Löw tentokrát?

„Řecko pro nás nebylo měřítko, Itálie je úplně jiná třída,“ prohlásil Löw.

Tato slova dávají naději těm, kteří se podíleli na úspěšném tažení skupinou a proti Řecku pauzírovali.

Ovšem podle internetového serveru deníku Bild vrátí trenér do sestavy možná jen Podolského.

„Klose je pohyblivější než Gómez, díky němu má Özil víc prostoru,“ píše Bild.

„Na semifinále je připraven celý kádr, tedy i Bastian Schweinsteiger,“ pověděl Löw. Nad startem záložníka Schweinsteigera však visí otazník kvůli problémům s kotníkem, které si přivezl s sebou na EURO.

Nedávno přiznal, že si kotník pochroumal už v únoru, vzhledem k náročnému programu Bayernu Mnichov, který na jaře honil tři zajíce (bundesliga, národní pohár, Liga mistrů), zranění nedoléčil.

„Není to úplně stoprocentní,“ konstatoval Schweinsteiger po utkání s Řeckem. Fyzioterapeuti německého týmu teď tvrdě pracují na jeho „zprovoznění“. „Potřebujeme ho na hřišti, je to náš lídr,“ uvedl Löw.

Klose hlavičkuje na bránu Řecka
Klose hlavičkuje na bránu Řecka

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud