17. května 2016 • 04:40

Reprezentace zahájí kemp před EURO. Čtvrtým stoperem bude Hubník!

Autor: , ,
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Své vyvolené pro EURO 2016 představí český reprezentační trenér Pavel Vrba ve čtvrtek. Už ve středu se ale většina širšího kádru reprezentace sejde na tréninkovém kempu, aby je kouč mohl vidět před uzavřením nominace. Jedna z tajenek se zdá být vyřešena. Čtvrtým stoperem do party bude plzeňský kapitán Roman Hubník.Oficiální sraz reprezentace je naplánován na pondělí 23. května, ovšem už ve středu se sejde většina hráčů, kteří jsou v širším okruhu nominace pro turnaj ve Francii, na tréninkovém kempu. Trenér Pavel Vrba chce vidět, jak na tom někteří z nich momentálně jsou. Především ti, kteří se potýkají se zdravotními problémy.

I kvůli nejasnému stavu některých adeptů na nominaci je pravděpodobné, že trenér ve čtvrtek oznámí vybranou třiadvacítku, plus několik dalších jmen, která vyrazí s týmem na soustředění do Rakouska, ovšem tito hráči by měli být srozuměni s tím, že jedou v roli náhradníků. To znamená, že nejedou přímo bojovat o EURO, ale na turnaj se podívají jen v případě zranění někoho z třiadvacítky.

Zdravotní problémy komplikují Vrbovi samotný výběr hráčů, i proto je ve hře několik variant. Když nepočítáme brankáře (Čech, Vaclík, Koubek), vypadá nejjasněji obrana. Jediným otazníkem byla pozice čtvrtého stopera vedle Tomáše Sivoka, Michala Kadlece a Marka Suchého.

Na březnové zápasy byl nominován Jakub Brabec, ale podle informací Sportu s ním trenéři nepočítají. Preferovanou volbou je Roman Hubník, jemuž se jarní část – byť jen na české úrovni – povedla.

A také Karel Krejčí, trenér Viktorie a Vrbův asistent u národního týmu, připustil, že volba padne na stopera Plzně. „Za to, co předváděl v závěru sezony, kdy nám pomohl k titulu, by si nominaci zasloužil. Věřím, že tam bude. Pokud bude zdravý, určitě má týmu co dát,“ prohlásil. 

Trenéra sezony Krejčího mrzela kaňka, objev Schick zabojuje o EURO

Další informace o české nominaci na EURO čtěte v úterním vydání deníku Sport. Elektornickou verzi včetně archivu novin najdete ZDE »

Deník SportDeník Sport

Zde si vyberte, zda si chcete aktuální či archívní vydáníku Sport přečíst ve vašem počítači, nebo ve smart phonech či tabletech.

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze