13. června 2016 • 04:55

Překvapení v záloze i v obraně. Čím chce Vrba zaskočit Španělsko?

Autor: , ,
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | „Já budu bojovat, co to půjde. A moji kluci půjdou se mnou. Uvidíte.“ Jako pravý kapitán promluvil Tomáš Rosický před českým vstupem do fotbalového EURO 2016. A odhodlání bude rozhodně potřeba, před výběrem Pavla Vrby dnes stojí jeden z favoritů turnaje ze Španělska (ONLINE a ŽIVÁ DISKUZE s Josefem Jelínkem a Lukášem Váchou od 14.45 hodin na iSport.cz). Jakou sestavu pošle český kouč do boje? Podle všeho se vytasí s několika překvapivými tahy...Spekulovalo se o systému bez útočníka a rozestavení 4-6-0. To už ostatně Vrba jednou zkusil - před necelými třemi lety, když vedl Viktorii Plzeň na Bayernu v základní skupině Ligy mistrů. Tenkrát to ovšem příliš slavně nedopadlo, bylo z toho nelichotivé skóre 0:5.

Podle některých informací mohou Češi zvolit tuhle možnost i v pondělí proti Španělsku, jiné kanály ale spíše hovoří o nasazení Tomáše Necida jako hrotového útočníka.

Podívejte se, jak by mohla vypadat česká základní sestava podle deníku Sport:

Předpokládané základní sestavy pro zápas Česko - Španělsko podle deníku Sport
Předpokládané základní sestavy pro zápas Česko - Španělsko podle deníku Sport

O něco víc už je vidět do Vrbova skládání záložní řady. Na pravé straně by mohl před Pavlem Kadeřábkem vyběhnout Theodor Gebre Selassie, který na této pozici před časem pravidelně hrál ve Werderu Brémy a podle svých slov se mu na ní líbí víc než na bekovi.

ONLINE: Zápas Česko - Španělsko sledujte od 15 hodin zde »

720p 480p 360p 240p
Rosický před Španělskem: Budu bojovat. A moji kluci budou se mnou, uvidíte!

A ani obrana nemusí být bez překvapení. Tomáše Sivoka na stoperu totiž možná nedoplní Michal Kadlec, ale Roman Hubník. „Ještě uvidíme, jestli někteří hráči nenastoupí s nezvyklou defenzivní rolí. Mimo Marka Suchého, který je v karetním trestu, jsou všichni hráči v pořádku,“ sdělil český kouč Pavel Vrba pro stránky UEFA.com.

Takhle se to prý strategicky rodí. „Naše hlavní zbraň je týmovost. Nemáme takové individuality jako Němci, Španělé, Chorvaté, Holanďani, ale jsme silný tým, který drží pohromadě,“ upozorňuje Vrba, z čeho chce těžit.

Vše o fotbalovém EURO 2016 ve Francii čtěte ZDE »

Když toho vyhrajete tolik, zvyknete si. Ale Španělé mají novou výzvu

Novinář o španělských hvězdách. Čeho se před Čechy nejvíc bojí?

Muž v nejistotě Gebre Selassie: Není mi dvacet, jsem připravený na cokoli

Bránit Španěly? To je práce na hlavu, vědí čeští beci

Juanfrane, díky za Ligu mistrů! Hala Madrid! Španěly zdravili fans na mostě

Španělé jsou favoriti turnaje, musíme na ně přes standardky, shodli se Češi

Tohle je stoper?! Podívejte se na kouzla Sergia Ramose

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze