Pavel Janega
20. června 2016 • 04:59

Češi hledají sestavu bez Rosického. O místo bojují Kolář a Dočkal

Autor:
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | Půjde o všechno, poslední zápas ve skupině s Tureckem rozhodne o postupu do osmifinále EURO. A Češi se shodují: bod stačit nebude, musíme zvítězit. Jenže počítat nemohou s kapitánem Tomášem Rosickým, který si v posledním utkání s Chorvatskem natrhl zadní stehenní sval. Jak ho nahradí? Možností je víc, dvě nejpravděpodobnější zní: Daniel Kolář a Bořek Dočkal.Nahradit Tomáše Rosického v tak důležitém utkání nebude lehký úkol. S tím souhlasí trenérský štáb společně se všemi hráči. Už kvalifikace na EURO ale ukázala, že uspět lze i bez něj. V pěti duelech bez Rosického Češi zvítězili čtyřikrát, s kapitánem měli rovněž pozitivní bilanci 3-1-1.

„Je to spíš o štěstí. Tomáš nenastoupil do zápasů, ve kterých jsme potkali slabšího soupeře, anebo se nám mimořádně povedly. Ale platí, že s ním jsme silnější než bez něj,“ říká reprezentační obránce Pavel Kadeřábek.

Kdo Rosického nahradí? Zvažovaných variant je víc, avšak nejvyšší šance mají Daniel Kolář a Bořek Dočkal. Ten sice pod trenérem Pavlem Vrbou ještě nikdy nenastoupil na podhrotu od první minuty v soutěžním utkání (častěji hrál z pravého křídla), ovšem ve Spartě je na tento post zvyklý.

Aby ale mohl Dočkal naskočit proti Turkům, musí být stoprocentně fit. Zdravotně je, tvrdí lékaři. Ale jak je na tom s kondicí, zůstává zahaleno tajemstvím. Je totiž podivné, že ho Vrba nevyužil ani na chvíli v úvodních dvou duelech se Španělskem a Chorvatskem, byť s ním měl původně velké plány.

Pro Koláře mluví fakt, že patří k oblíbencům kouče Vrby. Už mockrát o něm hovořil jako o důležitém hráči, jenž je schopný rozvíjet a vymýšlet útočné akce. V kvalifikaci a přípravných zápasech ho na „Rosického pozici“ upřednostňoval nejčastěji.

Vše o EURO 2016 najdete ZDE »

Kteří hráči se vystřídali na Rosického pozici?

Kolář 2x, Skalák, Šural, Plašil, Dočkal, Pospíšil, Frýdek

(poslední dva jmenovaní nejsou s týmem na EURO)

Další informace najdete v pondělním vydání deníku Sport.
Elektronickou verzi včetně archivu novin najdete ZDE »

Titulní strana pondělního vydání deníku SportTitulní strana pondělního vydání deníku Sport

Darida: Rosický nám dal návod, jak bojovat na 110 %

Videoblog z Tours: Je Plašil pro tým prospěšný, nebo ne?

Rosický zůstává s týmem. Budoucnost budu řešit po EURO, říká

Trenér české reprezentace Pavel Vrba měl během tréninku dobrou náladu.
Trenér české reprezentace Pavel Vrba měl během tréninku dobrou náladu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze