21. června 2016 • 23:45

Plašil a Lafata končí v reprezentaci, Čech se rozhodne později

Autor: , ,
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

EURO 2016 byl jejich poslední akcí v reprezentačním dresu! Záložník Jaroslav Plašil a útočník David Lafata po porážce 0:2 s Tureckem ohlásili konec reprezentační kariéry. Další svoji budoucnost v národním týmu teprve zvaží. To se týká i brankáře Petra Čecha.

 Právě Plašil byl prvním, kdo ohlásil, že v české reprezentaci už pokračovat dál nebude. "Končím, a dál se o tom nemá cenu bavit," vyjádřil se stručně před novináři.

Čtyřiatřicetiletý Plašil odehrál za národní tým 103 zápasů, přičemž pouze Čech, Karel Poborský a Tomáš Rosický stihli více. Debut prožil v březnu 2004 v Irsku, hned v dalším zápase proti Bulharsku zaznamenal první ze svých sedmi branek. Startoval na čtyřech ME i na mistrovství světa 2006.

O rok starší Lafata oblékl národní dres ve 42 duelech a trefil se devětkrát. Nejlepší střelec v historii české ligy zazářil už při debutu v září 2006 v Teplicích proti Walesu, kdy dvěma góly zařídil vítězství. Zahrál si na dvou mistrovstvích Evropy.

Sivok: Nechám tomu ještě čas

Otevřenou zatím nechal otázku své reprezentační budoucnosti Petr Čech. „O pokračování v reprezentaci se nerozhodnu dnes, ale vezmu si čas, a než začne kvalifikace mistrovství světa, tak to bude trenér vědět jako první," řekl ČT rekordman v počtu reprezentačních startů.

Dobu na rozmyšlenou si vezme také obránce Tomáš Sivok. "Nechám tomu ještě čas, ale záleží na trenérovi, jaké se mnou bude mít plány. Já se cítím dobře a mám chuť."

Otazník visí také nad dalšími oporami. Už dříve možný konec v reprezentaci naznačili kapitán Tomáš Rosický a levý bek David Limberský.

Zraněný kapitán Tomáš Rosický opouští lavičku po porážce s Tureckem
Zraněný kapitán Tomáš Rosický opouští lavičku po porážce s Tureckem

Více o EURO 2016 čtěte ZDE>>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze