EURO 2020 | Rumunsko i se Stanciem těsně padlo se Španělskem. Italové opět slaví | iSport.cz
5. září 2019 • 23:12

Rumunsko i se Stanciem těsně padlo se Španělskem. Italové opět slaví

Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Španělští fotbalisté zvítězili i v pátém duelu v kvalifikaci o postup na evropský šampionát 2020. V Rumunsku triumfovali 2:1, ačkoliv od 79. minuty hráli bez vyloučeného obránce Diega Llorenteho. Stoprocentní úspěšnost si udrželi také Italové, kteří po obratu v Arménii uspěli 3:1. Triumf Italů, kteří celý druhý poločas hráli v početní převaze, zařídil dvěma góly útočník Andrea Belotti.

Španěly poslal v Bukurešti do vedení v 29. minutě z penalty kapitán Ramos. Bek Realu Madrid proměnil v kvalifikaci už třetí pokutový kop a celkově se radoval ze čtvrté trefy. Na rozdíl dvou branek zvýšil dvě minuty po pauze Alcácer, který stál na konci pohledné kombinace.

Utkání zdramatizoval v 59. minutě Andone. O dvacet minut později vyloučil rozhodčí Llorenteho, ale Rumuni krátkou přesilovku nezužitkovali. V základní sestavě domácích nastoupil slávistický záložník Stanciu, zatímco sparťanský brankář Nita zůstal na střídačce.

Na druhé místo se na úkor Rumunů posunulo Švédsko, které přehrálo Faerské ostrovy 4:0. Dvakrát se prosadil útočník Isak. Před Rumuny se dostalo i Norsko, jež doma přehrálo Maltu 2:0.

Arménie šla proti Italům do vedení v 11. minutě po Karapetjanově trefě. Vyrovnání obstaral po necelé půlhodině hry Belotti. V závěru úvodního poločasu dostal Karapetjan za úder loktem druhou žlutou kartou, ale outsider v oslabení favorizovaným hostům vzdoroval až do 77. minuty. Jenže poté Pellegrini vstřelil rozdílovou branku a tři minuty po něm se podruhé v utkání prosadil Belotti.

S tříbodovým odstupem za Itálií jsou Finové, kteří v Tampere porazili Řecko 1:0. V 52. minutě se o čtvrtou výhru Seveřanů z pěti duelů postaral z pokutového kopu útočník Pukki. Finové udělali další krok k historickému postupu na ME, na němž nikdy nestartovali. Díky výhře si udrželi pětibodový náskok na Bosnu a Hercegovinu, jež si poradila s Lichtenštejnskem 5:0. Mezi 80. a 89. minutou vsítili domácí čtyři branky.

Irové remizovali v Dublinu se Švýcarskem 1:1. Hosté vedli od 74. minuty po gólu Schära, jenže v 85. minutě rozhodl o dělbě bodů McGoldrick. Švýcaři ztrácejí na vedoucí Iry šest bodů, mají ale dvě utkání k dobru. Tři body za Irskem jsou po výhře 6:0 nad Gibraltarem Dánové, kteří navíc sehráli o duel méně. Dvě penalty proměnil Eriksen a dvakrát se mezi střelce zapsal Gytkjaer.

Ve skupině G Izrael doma remizoval se Severní Makedonií 1:1.

Kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020:

Skupina J:

Arménie - Itálie 1:3 (1:1)
Branky: 11. Karapetjan - 28. a 80. Belotti, 77. Pellegrini. ČK: 45.+1 Karapetjan.

Finsko - Řecko 1:0 (0:0)
Branka: 52. Pukki z pen.

Bosna a Hercegovina - Lichtenštejnsko 5:0 (1:0)
Branky: 11. a 89. Gojak, 80. Duljevič, 85. Džeko, 88. Visca.

Gibraltar - Dánsko 0:6 (0:2)
Branky: 34. a 50. Eriksen obě z pen., 74. a 78. Gytkjaer, 6. Skov, 69. Delaney.

Faerské ostrovy - Švédsko 0:4 (0:4)
Branky: 12. a 15. Isak, 23. Lindelöf, 41. Quaison.

Rumunsko - Španělsko 1:2 (0:1)
Branky: 59. Andone - 29. Ramos z pen., 47. Alcárer. ČK: 79. Llorente.

Česko - Anglie ONLINE Kvalifikace EURO 2020 Český tým

Mistrovství Evropy ve fotbale bude v roce 2020 ve znamení dvanáctek. Proběhne od 12. června do 12. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí.

FORTUNA:LIGA 2019/2020 Liga mistrů 2019/2020 Slavia v Lize mistrů