Ondřej Škvor
Premium
3. července 2021 • 04:40

Brückner krotil Dány. Koller: Překvapil mě, jak byl po postupu vážný

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Honit tygra. Tak říkával Karel Brückner už v dávných osmdesátkách tomu, co se dnes nazývá aktivní vysoký presink. A tak hrál jeho tým první tři zápasy na slavném EURO 2004. Jenže přišlo čtvrtfinále, taky proti Dánsku, a pruhovaná šelma nemusela prchat. Trenér to nechtěl. Proč? Vzpomínky tehdejších členů kádru Jana Kollera, Vladimíra Šmicera a Martina Jiránka najdete v zamčené části článku pro iSport Premium.Skončil první poločas tehdejšího čtvrtfinále a český fanoušek na stadionu či u piva znejistěl. Nelítostná česká mašina, která doposud každého soupeře natlačila do papiňáku na jeho polovině, vyčkávala na té vlastní. Hrálo se bez branek a hlavně – Dánsko bylo lepší. Kdo jistotu neztratil, patrně, byl trenér Karel Brückner. Zápas totiž běžel podle not, které svému týmu předem rozepsal.

„Nechtěl presink. V tomhle zápase ne,“ vzpomíná útočník Jan Koller. „Neblázněte, říkal nám. Půjdeme na to opatrnějc. Určitě jsme je nešli nahánět,“ souhlasí záložník Vladimír Šmicer. „Měli jsme být v klidu,“ vybavuje si obránce Martin Jiránek. Důvod? Dánská defenziva.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Los EURO 2024 Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 proběhne od 14. června do 14. července v Německu. Česká fotbalová reprezentace si zahraje skupiny F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga

Play off
Články odjinud


Články odjinud