Tecl ani Dočkal šanci nedostanou. Není důvod někoho povolávat, říká Bílek | iSport.cz
8. října 2012 • 14:20

Tecl ani Dočkal šanci nedostanou. Není důvod někoho povolávat, říká Bílek

Autor: jon
Reprezentační trenér Michal Bílek (vlevo) se svými asistenty Josefem Pešicem a Tomášem Galáskem
TOP VIDEA
Sparta - České Budějovice: Penalta na Kozáka? NE! Sudí Marek se dlouho radil… Sparta - České Budějovice: Penalta na Kozáka? NE! Sudí Marek se dlouho radil…
Zahájení, koňská show i český postup. Jaký byl první den Prague PlayOffs 2019 Zahájení, koňská show i český postup. Jaký byl první den Prague PlayOffs 2019
VŠECHNA VIDEA ZDE

Uvažoval o mladé krvi, nových hráčích. Jenže ani proti Maltě a Bulharsku na čerstvé tváře v národním týmu nedojde. Michal Bílek další hráče do ofenzivy povolávat nebude, v útoku sází na „osvědčené koně“ Pekharta, Lafatu a Rezka, k nim ofenzivní řadu doplní ještě Matěj Vydra. Tecl, Dočkal, Kadlec a jiní mají smůlu, na šanci v prvním týmu si musí počkat.Národní tým se sešel před důležitým kvalifikačním duelem o postup na MS 2014 s Maltou (pátek 12.10. v Plzni) a s Bulharskem (úterý 16.10. v Praze na Letné). Bílkovi hoši nutně potřebují uspět. „Získali jsme cenný bod v Dánsku, je potřeba ho potvrdit s Maltou a Bulharskem,“ nabádal reprezentační kouč.

Národní tým nejvíc trápí mizerná koncovka, už čtyři zápasy nevstřelil gól. Bílek novým hráčům pro ofenzivu šanci nedá, byť avizoval, že ještě k dodatečnému jmenování některých fotbalistů dojít může. „Nikoho do ofenzivy povolávat nebudeme, to je definitivní,“ prozradil na pondělní tiskové konferenci trenér národního týmu.

„Tecl má dobrou formu, je výborné, že se střelecky prosazuje. Ale pro tenhle sraz ho necháme jednadvacítce,“ vysvětlil Bílek s tím, že případné změny v kádru udělá jen v případě zdravotních problémů hráčů v defenzivě. Nesáhne tedy ani po Dočkalovi či Václavu Kadlecovi, který s reprezentací absolvoval minulý sraz.

Reprezentace v útoku dál spoléhá na čtveřici Pekhart, Lafata, Rezek, Vydra. „Pekhart hraje těžší soutěž než je česká liga. Góly momentálně nepřicházejí, ale pořád má mou důvěru. Zatím o sestavě nemám úplně jasno, otazník trvá i u složení útoku,“ přiznal Bílek.

Velmi dobrou formu si do Prahy přivezl Jan Rezek, který pravidelně střílí góly v kyperské Famagustě. „Ve svém klubu nastupuje na pozici hrotového útočníka, střelecky se mu daří. Je použitelný zleva, zprava i na hrotu. Ve formě, kterou má, nám může hodně pomoct,“ komentoval Rezkovu aktuální formu Bílek.

Situaci národního týmu komplikuje zdravotní stav stoperů. „Suchý má problémy s kolenem, Hubník s tříslem, jejich stav není optimální. Mají je v práci lékaři, věřím, že zranění nejsou takového rázu, aby museli sraz opustit,“ uvedl Bílek.

Češi v kvalifikaci zatím odehráli jeden zápas, za bezbrankovou remízu v Dánsku si před měsícem připsali jeden bod.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud