Ronaldo vystřelil náskok proti Zlatanovi, Francie blízko vyřazení

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

BARÁŽ O MS | Po prvních zápasech baráže mají blíž k postupu na MS 2014 fotbalisté Portugalska. V ostře sledovaném šlágru doma zdolali Švédsko 1:0, o jediný gól se postaral hvězdný Cristiano Ronaldo. První absence na světovém šampionátu po dvaceti letech hrozí Francii, která prohrála na Ukrajině 0:2. Odvety se budou hrát v úterý.

Domácí prostředí zužitkovalo i Řecko a v Pireu zvítězilo nad Rumunskem 3:1. Chorvatsko přes téměř poločas dlouhou přesilovku remízovalo 0:0 na Islandu.

Portugalci poprvé zdolali Švédy na svém hřišti a prodloužili proti skandinávskému celku neporazitelnost trvající od roku 1984. Utkání rozhodl v 82. minutě kanonýr Realu Madrid Ronaldo hlavou po Velosově centru.

Temperament Zlatana Ibrahimovice se nezapřel ani v Portugalsku

Francie naposledy chyběla na MS 1994 a nyní jsou svěřenci Didiera Deschampse blízko dalšímu selhání. V Kyjevě inkasovali dvakrát po změně stran, v 61. minutě se trefil Zozulja a osm minut před koncem Jarmolenko z penalty. V nastaveném čase pak dostali červené karty hostující Koscielny a domácí Kučer.

Ukrajina porazila "Les Bleus" poprvé v historii a vykročila k tomu, aby na pátý pokus uspěla v baráži o MS či ME. Svěřenci Michajla Fomenka udrželi letošní neporazitelnost a navíc poosmé za sebou neinkasovali.

Chorvaté s debutujícím trenérem Nikem Kovačem nenavázali na dvě výhry nad Islandem z roku 2005. Seveřané tak mají dál šanci na premiérovou účast na závěrečném turnaji. Hosté sice měli výraznou střeleckou převahu, ale žádnou šanci neproměnili. Island po první půli přišel o zraněného klíčového útočníka Sigthórssona, Skúlason pak pět minut po pauze dostal červenou kartu po faulu na unikajícího Perišiče.

Řecko poslal do vedení ve 14. minutě Mitroglu, ale za pět minut odpověděl Stancu. O chvíli později však vrátil domácím vedení Salpingidis a po změně stran přidal svůj druhý zásah kanonýr Olympiakosu Mitroglu.

Výsledky baráže o MS - 1. zápasy:

Island - Chorvatsko 0:0
ČK: 50. Skúlason (Isl.)

Portugalsko - Švédsko 1:0 (0:0)
Branka: 82. Ronaldo

Ukrajina - Francie 2:0 (0:0)
Branky: 61. Zozulja, 82. Jarmolenko z pen. ČK: 90.+5 Kučer - 90.+1 Koscielny.

Řecko - Rumunsko 3:1 (2:1)
Branky: 14. a 67. Mitroglu, 21. Salpingidis - 19. Stancu. ČK: 90.+2 Lazar (Rum.).

Výsledky přípravných zápasů: Korea - Švýcarsko 2:1, Bělorusko - Albánie 0:0, Rusko - Srbsko 1:1, Estonsko - Ázerbájdžán 2:1, Dánsko - Norsko 2:1, Turecko - Severní Irsko 1:0, Irsko - Lotyšsko 3:0, Itálie - Německo 1:1, Polsko - Slovensko 0:2, Anglie - Chile 0:2, Skotsko - USA 0:0.

Hosté:

Domácí: Patrício – Coentrão, Pepe, Alves, Pereira – Meireles (78. Josué), Veloso, Moutinho – Ronaldo (C), Postiga (66. Almeida), Nani

Hosté: Isaksson – Lustig, Nilsson, Antonsson, M. Olsson – Larsson, Elm (72. Wernbloom), Källström (78. A. Svensson), Kačaniklić– Elmander (88. Gerndt), Ibrahimović (C)

Domácí: Ronaldo

Hosté: Larsson, Elmander

Nicola Rizzoli – Renato Faverani, Andrea Stefani (vš. ITA)

Hosté:

Domácí: Paytov – Fedetskiy, Kucher, Khacheridi, Shevchuk – Yarmolenko, Edmar (77. Bezus), Stepanenko, Konoplyanka, Rotan (C) – Zozulya (86. Seleznyov)

Hosté: Lloris (C) – Debuchy, Koscielny, Abidal, Evra – Rémy (64. Sissoko), Matuidi, Pogba, Ribéry, Nasri (80. Valbuena) – Giroud (71. Benzema)

Domácí: Shevchuk, Fedetskiy, Kucher, Kucher (č)

Hosté: 19. Stancu

Domácí: Karnezis – Holebas, Papastathopoulos, Torossidis, Maniatis (77. Karagounis) – Siovas – Tziolis, Katsouranis (C) (86. Samaris) – Mitroglou (80. Gekas), Salpingidis – Samaras.

Hosté: Lobont – Gardos, Goian, Rat, Matel – Tanase (86. Maxim), Cocis, Bourceanu (75. Lazar), Torje (75. Grozav) – Stancu (C), Marica.

Domácí: Siovas, Katsouranis

Hosté: Bourceanu, Cocis, Goian, Lazar, Lazar (č)

Pedro Proenca. Asistenti: Bertino Miranda, Tiago Trigo. Čtvrtý rozhodčí: Duarte Gomes (všichni POR)

Stadio Georgios Karaiskakis, Piraeus (GRE)