5. června 2017 • 18:45

Ázerbájdžán U21 - Česko U21 0:5. Triumf zařídilo pět různých střelců

Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?

Fotbalová reprezentace do 21 let v prvním ze dvou přípravných zápasů s Ázerbájdžánem na rakouském soustředění před mistrovstvím Evropy v Polsku vyhrála jasně 5:0 a zvítězila i ve třetím letošním utkání. V úvodním dějství se v Leogangu trefili Martin Hašek, nováček Filip Panák a Daniel Holzer, po pauze skórovali střídající Dominik Mašek z penalty a Marek Havlík. Ve čtvrtek čeká "Lvíčata" se stejným soupeřem generálka před EURO.

Jednadvacítka sehrála poslední utkání před úterní závěrečnou nominací na šampionát a hráči se viditelně chtěli trenéru Vítězslavu Lavičkovi ukázat. Od začátku si vytvořili velkou převahu a už v sedmé minutě ji po přihrávce z levé strany proměnil ve vedení střelou pod břevno Hašek, který se za "Lvíčata" trefil poprvé.

Ve čtrnácté minutě favorit zvýšil po rohovém kopu, když se hlavičkou k tyči prosadil debutant Panák. Povedený úvod pak ve 22. minutě završil krásnou ranou z přímého kopu z 24 metrů Holzer. I pro něj to byla první branka za jednadvacítku.

Lavička: Kluci mi směrem k nominaci zamotali hlavu
720p 360p

Po změně stran pak český tým přidal ještě dvě branky. Nejprve ázerbájdžánský gólman v 68. minutě fauloval ve vápně Maška a ten z penalty rovněž premiérovou trefou za "Lvíčata" s přehledem zvýšil na 4:0. V 77. minutě pak uzavřel skóre Havlík.

Po úterní konečné nominaci a čtvrteční odvetě se mladíci v pátek vrátí do Čech a další týden ve čtvrtek už zamíří do dějiště ME Polska. Do šampionátu tým vstoupí 18. června zápasem proti Německu, dalšími soupeři ve skupině jsou Itálie a Dánsko.

Hosté: 7. Hašek, 14. Panák, 22. Holzer, 68. Mašek, 77. Havlík

Domácí: Mustafa – Sertan, Fahmin, Serkan, Bahlul, Ehtiram, Qismat, Ilyas, Budag (C), Mahir, Alen.

Hosté: Zima – Holzer, Nečas, Kaša, Panák, Juliš, Hubínek (C), Stronati, Chorý, Hašek, Matějů.

Leogang (Rakousko)

Václav Černý před odjezdem na soustředění v Rakousku

Klokan Hašek vtipkoval o horském soustředění: Beru si snowboard, kluci mají lyže
720p 480p 360p 240p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)