25. srpna 2015 • 11:07

Lavička poprvé vybral tým. Do Lvíčat patří i talent Černý z Ajaxu

Autor: ,
Sedmnáctiletý Václav Černý z Ajaxu (vlevo) nechybí v nominaci české jedenadvacítky
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Vítězslav Lavička odtajnil nominaci na kvalifikační zápasy proti Maltě a Lotyšsku. V týmu je mnoho nových tváří, jednou z nich je také sedmnáctiletý talent z Ajaxu Amsterdam Václav Černý. Výraznou část nominace pak tvoří hráči z české nejvyšší soutěže.Nový trenér Lvíčat ocenil Černého z Ajaxu. „Vašek si svoji výkonností zaslouží pozvánku. Má takovou výkonnost, aby v týmu nebyl jen do počtu, ale aby se popral i do základní sestavu,“ tvrdil Lavička.

Černý je jedním z 13 nováčků v nominaci, nedostatek startů za jednadvacítku, ale Lavičku netrápí. Většina hráčů už nastupovala za výběry nižších věkových kategorií. "Proto jsme se o nominaci také hodně bavili s trenéry ostatních reprezentací. Výhodou bylo, že tady na Strahově máme všichni kanceláře vedle sebe," uvedl Lavička.

Lavičkova nominace "21": Pozvánku dostal i talent z Ajaxu Václav Černý

Trenér má radost, že všichni hráči v nominaci pravidelně nastupují, ať už v české lize, nebo v zahraničí. "V Itálii ještě sezona nezačala, ale Zima chytá v přípravě, Staněk nastupuje za rezervu. Výjimkou je Stronati, který začal v základní sestavě, ale pak Austria prohrála a trenér dal přednost zkušenějším hráčům. U něj ale vycházím z toho, jak si ho pamatuji z působení v Ostravě, kde navíc nastupoval s Kašou," uvedl trenér.

Lavičkův výběr vstoupí do kvalifikace v Jablonci proti Maltě, která už odehrála dva zápasy a vede tabulku se čtyřmi body. Své jediné utkání proti ní odehrálo Lotyšsko, které s ní prohrálo 1:2. Dalšími soupeři českého týmu budou Belgie, Černá Hora a Moldavsko.

Nominace U21

Brankáři Jindřich Staněk (Everton)
Lukáš Zíma (Perugia)
Vojtěch Vorel (Sparta) 
Obránci

Daniel Holzer (Baník Ostrava)
Milan Havel (Bohemians 1905)
Filip Kaša (Baník Ostrava)
Antonín Křapka (Mladá Boleslav)
Michael Lüftner (Teplice)
Aleš Matějů (Viktoria Plzeň)
Patrizio Stronati (Austria Vídeň)
Petr Rys (Příbram)

Záložníci Aleš Čermák (Mladá Boleslav)
Václav Černý (Ajax Amsterdam)
Marek Havlík (Slovácko)
Jakub Fulnek (Jihlava)
Robert Hrubý (Slavia Praha)
Tomáš Souček (Slavia Praha)
Petr Ševčík (Olomouc)
Daniel Tetour (Dukla Praha) 
Michal Trávník (Jablonec)
Útočníci Stanislav Klobása (Mladá Boleslav)
Zdeněk Linhart (České Budějovice)
Patrik Schick (Bohemians 1905) 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze