Belgie - Česko 2:1. Lvíčatům utíká EURO. Domácí rozhodli v závěru

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let v předposledním kvalifikačním zápase v Lovani podlehli Belgii 1:2 gólem z 88. minuty a zkomplikovali si cestu za přímým postupem na mistrovství Evropy 2017. Svěřenci Vítězslava Lavičky po první kvalifikační prohře vedou skupinu o dva body právě před Belgií, která má ještě utkání k dobru. Poslední duel čeká "Lvíčata" 7. října ve Znojmě proti Moldavsku.

Belgičané na svém stadionu začali aktivněji a ve 12. minutě otevřeli skóre. Po Foketově přihrávce se umístěnou ranou prosadil kapitán Praet.

Hosté však brzy převzali iniciativu a už za devět minut srovnali. Schick po průniku obranou našel zpětnou přihrávkou Čermáka a český kapitán před odkrytou brankou nezaváhal. Vzápětí mohl přidat druhý gól Černý, ale těsně minul tyčku. Útočník Ajaxu mířil podobně i těsně před pauzou.

Čeští mladíci v úvodu druhé půle Belgičany zatlačili. Černého střelu na poslední chvíli zblokovala obrana, Simič z rohového kopu trefil břevno a ránu Schicka vytěsnil brankář Roef.

"Lvíčata" měla i v dalších minutách herní a střeleckou převahu, Jankto ani střídající Holzer však belgického gólmana nepřekonali. V 71. minutě Schick po individuální akci trefil tyčku.

Domácí v závěru přidali. Do dvou šancí se dostal náhradník Schrijvers, z dálky ani hlavou však nemířil přesně. Pak se vyznamenal brankář Zima, když vyrazil hlavičku Heylena. Dvě minuty před koncem se už ale Tielemans po Dimatově prostrčení dostal mezi obránce a přízemní střelou rozhodl o vítězství Belgie.

Kvalifikace ME 2017 fotbalistů do 21 let v Lovani:

Belgie - ČR 2:1 (1:1)
Branky: 12. Praet, 88. Tielemans - 21. Čermák. Rozhodčí: Ekberg - Nilsson, Hallberg (všichni Švéd.). ŽK: Engels, Dimata, Tielemans - Čermák, Hubínek.

Belgie: Roef - Castagne (64. Schrijvers), Heylen, Engels, Miangue - Tielemans, J. De Sart - Foket, Praet (73. Verstraete), Bongonda (46. Dimata) - Musonda. Trenér: Walem.

ČR: Zima - Matějů, Lüftner, Simič, Havel - Hubínek, Trávník - Černý (65. Klobása), Čermák (87. Barák), Jankto (60. Holzer) - Schick. Trenér: Lavička.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.