Polský tisk: Od Čechů se čekalo víc | iSport.cz
12. října 2008 • 10:29

Polský tisk: Od Čechů se čekalo víc

Autor: ČTK
Jajub Blaszczykowski překonává Petra Čecha.
TOP VIDEA
Liberec - Sparta: Hanouskovu ránu vyrazil Machovský jen před Vlacha, který v poklidu vyrovnal, 1:1
Jednání  v kauze údajných machinací s dotacemi pokračuje. Bez Pelty, kdo vypovídal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od Čechů se čekalo víc než předvedli v Chorzowě při sobotním kvalifikačním utkání s Polskem o postup na fotbalové MS. Poláci byli lepší, silnější a vyhráli zaslouženě po napínavém zápase.Shodují se na tom dnes polské deníky na svých internetových stránkách.

Češi prý v první polovině svým výkonem rozčarovali diváky. Sice několik gólových šancí měli, ale od osmého týmu žebříčku FIFA se čekalo mnohem více, napsala Rzeczpospolita.

ČEŠI V POLSKU PROPADLI! - čtěte zde ›››

"Nevím, zda byl v historii zápas polské reprezentace, před nímž bylo tak málo signálů, že by Polsko mohlo vyhrát. A přece. Poláci hráli moudře, dobře a srdcem," uvedl komentátor listu.

Úspěch týmu nizozemského trenéra Lea Beenhakkera nad favorizovanými Čechy a dobrá hra domácích překvapily polské komentátory, kteří stejně jako fotbalisté věřili ve vítězství jen tajně, napsala gazeta.pl. Kouč Beenhakker je teď považován za největšího vítěze utkání. V poslední době kritizovaný trenér si tak mohl oddechnout.

"Místy Poláci soupeře svírali na jeho polovině. Forma se vrátila mnoho hráčům, z nichž nejlepší byl rozhodně Jakub Blaszczykowski," soudí deník Gazeta Wyborcza na svých internetových stránkách.

Média si shodně nenechala ujít připomínku, že se v Chorzowě zopakovala historie z roku 2006, kdy Poláci rovněž 11. října a ve 20:30 hráli na Slezském stadionu s Portugalskem. Rozhodčím byl tehdy stejně jako v sobotu Němec Wolfgang Stark a Polsko zvítězilo nad favoritem v kvalifikačním utkání o mistrovství Evropy.

"Fanoušci věděli, že nám zápas zkrátka nemůže nevyjít. A nezklamali se. Velmi dobrou hrou jsme vyhráli a nyní jsme my tím hlavním favoritem skupiny," napsal dziennik.pl.

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud