Brückner má nůž na krku! | iSport.cz
13. října 2008 • 14:00

Brückner má nůž na krku!

Autor: ČTK, jos, INT
Karel Brückner
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Projekt Brückner ztroskotal? ptá se dnes rakouský deník Kurier v souvislosti se sobotní remízou rakouské reprezentace na Faerských ostrovech v kvalifikaci mistrovství světa.dpověď rakouské fotbalové generality je zatím záporná, ale nejen mužstvo, i sám český trenér teď musí zvýšit své úsilí, odpovídá list.

"Věděli jsme, že los kvalifikace je pro nás velmi těžký, takže postup nebyl žádnou zásadní podmínkou. Ale po úspěšném začátku se nároky veřejnosti výrazně zvýšily," připomněl Pucher kvalitní výkony Rakušanů v přípravě proti Itálii a pak skvělý vstup do kvalifikace v podobě výhry nad Francií.

S tím však nesouhlasí bývalý reprezentant Peter Stöger, jenž v pořadu televize ORF uvedl, že v případě Brücknera a jeho asistenta Jána Kociana nejde "dobu hájení" uplatnit.

"Když si přivedete tak zkušené lidi jako Brücknera a Kociana, oprávněně požadujete, aby tým postoupil na mistrovství světa," uvedl pětašedesátinásobný reprezentant, který by na lavičce národního mužstva raději viděl Rakušany v čele s druhým Brücknerovým asistentem Andreasem Herzogem.

Ten ale naopak Brücknera před kritikou brání a tvrdí, že za menší pohyb českého kouče na rakouské lavičce a v jejím okolí mohly pouze Brücknerovi vleklé zdravotní problémy se zády.

Brückner si na bolesti zad stěžuje již delší dobu a dlouhá cesta na Farské ostrovy mu prý ještě přitížila. „Že se nezajímal o zápas, jsou nesmysly. Vždy, když se na hřišti dělo něco opravdu důležitého, vybíhal Brückner z lavičky a zajímal se naplno o hru,“ tvrdí padesátiletý Kocian.

„Pan Brückner se utkání věnoval naplno. Zajímá se pouze o úspěch rakouského fotbalu a nic jiného neřeší. Kdo tvrdí něco jiného, mluví hlouposti,“ hřímal Kocián v deníku Kurier.

"Na mistrovství Evropy jsme hráli lepší fotbal," uvedl v pořadu Sport am Sonntag bývalý reprezentační trenér Herbert Prohaska, jenž se může pyšnit titulem rakouského Fotbalisty století.

Brücknerův tým má po třech kvalifikačních duelech vyrovnanou bilanci jedné výhry, remízy a prohry, s čtyřmi body mu v tabulce 7. skupiny patří třetí místo.

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud