Kritizovaný Brückner v péči lékařů | iSport.cz
14. října 2008 • 15:38

Kritizovaný Brückner v péči lékařů

Autor: Sport
Karel Brückner
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velkou nespokojenost vyvolala v Rakousku sobotní remíza reprezentace na Faerských ostrovech v kvalifikaci mistrovství světa. Projekt Brückner ztroskotal?Takhle se dokonce ptá tamější deník Kurier. Odpověď rakouské fotbalové generality je zatím záporná, ale nejen mužstvo, i sám český trenér, který má problémy s operovanými zády, teď musí zvýšit své úsilí, odpovídá list.

Cituje místopředsedu národního fotbalového svazu Martina Puchera, který jakékoli úvahy o Brücknerově předčasném konci u rakouské reprezentace rázně odmítl.

„Věděli jsme, že los kvalifikace je pro nás velmi těžký, takže postup nebyl žádnou zásadní podmínkou. Ale po úspěšném začátku se nároky veřejnosti výrazně zvýšily,“ připomněl Pucher kvalitní výkony Rakušanů v přípravě proti Itálii a pak skvělý vstup do kvalifikace v podobě výhry nad Francií.

„Pan Brückner je teď ve funkci teprve dva a půl měsíce. Abychom mohli alespoň částečně jeho práci zhodnotit, musíme mu dopřát víc času,“ zdůraznil Pucher.

S tím však nesouhlasí bývalý reprezentant Peter Stöger, jenž v pořadu televize ORF uvedl, že v případě Brücknera a jeho asistenta Jána Kociana nejde „dobu hájení“ uplatnit.

„Když si přivedete tak zkušené lidi jako Brücknera a Kociana, oprávněně požadujete, aby tým postoupil na mistrovství světa,“ uvedl pětašedesátinásobný reprezentant, který se nijak netajil tím, že by na lavičce národního mužstva raději viděl Rakušany v čele s druhým Brücknerovým asistentem Andreasem Herzogem.

Vedle ostré kritiky na adresu hráčů vyjadřuje určitou nespokojenost s trenérem, i když zatím opatrně, také tisk. Vyčítá mu zejména malou aktivitu a jakousi odtažitost od rakouského fotbalu.

„V Olomouci je jistě krásně a videozáznamy nabízejí spoustu materiálu k přemýšlení, ale častější přítomnost Karla Brücknera na rakouských stadionech by určitě neškodila, stejně jako jeho celkově větší zapojení do fotbalového dění v zemi,“ soudí Kurier a shoduje se tak se Stögrovým názorem.

„Tohle je naprostý nesmysl. Zná všechny hráče, kteří připadají v úvahu, naprosto přesně. Od hlavy k patě až po velikost bot,“ brání svého šéfa slovenský asistent Kocian.

„Pan Brückner se plně o rakouský fotbal zajímá. Každý, kdo tvrdí něco jiného, se mýlí. Ukazovat se ve VIPech a třást si rukama není jeho styl,“ dodal padesátiletý bývalý československý reprezentant.

„Na mistrovství Evropy jsme hráli lepší fotbal,“ uvedl v pořadu Sport am Sonntag bývalý reprezentační trenér Herbert Prohaska, jenž se může pyšnit titulem rakouského Fotbalisty století. Bývalému slavnému záložníkovi se nelíbila defenzivní sestava už při předchozím kvalifikačním duelu proti Litvě, který Rakousko prohrálo 0:2.

Ve středu přivítá Rakousko nebezpečné Srbsko a kouče před důležitým duelem 7. skupiny, v níž je tým se čtyřmi body na třetí příčce, trápí zdravotní problémy.

„To cestování se podepsalo na jeho zádech," uvedl Kocian. Rakušané se vraceli domů z Faerských ostrovů včetně dlouhých čekání okolo deseti hodin a osmašedesátiletému Čechovi se ozvala záda, s nimiž byl loni na operaci. Je proto v péči reprezentačních lékařů, nicméně podle Kociana absolvuje veškeré porady s týmem.

Témata:  sport, fotbal, brückner
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud