Čecha nadchl nový míč pro MS v Africe | iSport.cz
1. prosince 2009 • 13:32

Čecha nadchl nový míč pro MS v Africe

Autor: pj, spo
Vstoupit do diskuse
0
Jabulani, nový míč pro MS v JAR
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jabulani. Takový název nese nový fotbalový míč, se kterým budou hrát národní týmy na světovém šampionátu v Jihoafrické republice. Co na něj řekli světově proslulí hráči? Samá pozitiva. Český brankář Petr Čech prý dokonce cítil z balonu zvláštní energii.Balon bude slavnostně představen až v pátek 4. prosince těsně před losem základních skupin v Kapském Městě. Fotografii nového míče však zveřejnil s předstihem britský list The Sun.

Tvůrci pojmenovali balon „Jabulani“, což znamenaná v překladu slavit, oslavovat. A propagují ho jako nejkulatější v historii fotbalu.

Toho údajně dosáhli díky osmi speciálně tvarovaným panelům. Design se očekávaně nese v barvách JAR.

„Míč je při letu neuvěřitelně stabilní a má perfektní přilnavost,“ pyšní se firma Adidas, která jakožto sponzor mistrovství míč vyrobila.

I český gólman Petr Čech byl z balonu nadšen. „Při střele jsem z něj cítil určitou energii,“ uvedl reprezentační brankář, který si ovšem míč nevyzkouší v praxi.

„Balon dělá přesně to, co chcete. To je fantastické,“ pochvaluje si záložník Michael Ballack, jenž s německým národním týmem bude narozdíl od Česka na šampionátu startovat.

S nadšením balon okomentovali také Frank Lampard a Kaká. "Pro mě je vždy důležitá práce s míčem. Jsem proto hodně rád, že s Jabulani se mi pracuje perfektně," řekl brazilský playmaker.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud