14. června 2010 • 08:22

Protest pracovníků ostrahy. Zasahovala policie

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šéfové Slavie a Sparty ve Sportu. Podívejte se, jak prožívali los Evropské ligy
Superstar Klopp vs. klíčový Kuchta, Slavia může zaskočit AC Milán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Policie v Durbanu zasahovala několik hodin po utkání Německa s Austrálií na mistrovství světa proti demonstraci zhruba 500 pracovníků ostrahy na stadionu. Těm se nelíbila údajně nízká mzda, kterou za svou celodenní práci dostali.Specializovaná policejní jednotka na potlačování nepokojů použila proti nespokojeným členům ochranky shromážděným poblíž stadionu slzný plyn a gumové projektily. Podle agentury Reuters byla právě po zásahu střelou minimálně jedna žena zraněna.

"Byl to pokojný protest, protože nám nezaplatili, kolik měli. Byli jsme překvapeni, že proti nám policie šla. Použili na nás slzný plyn," řekl jeden z pracovníků Sydney Nzoli.

Policisté dali po zásahu protestujícím desetiminutovou lhůtu, aby se rozešli, což se také stalo.

Lokální organizační výbor MS v Durbanu potvrdil, že ke srocení nespokojených ochrankářů došlo zhruba dvě hodiny po zápase, v němž Německo deklasovalo 4:0 Austrálii. "Bylo to dávno poté, co všichni diváci odešli, takže to nemělo žádný vliv na bezpečnost na stadionu," uvedl mluvčí místních pořadatelů Rich Mkhondo.

Pracovníci ostrahy podle všeho dostali za svou celodenní práci zaplaceno 190 randů (530 korun). Měli prý přitom slíbeno mnohem víc - jeden z nich řekl agentuře AP, že se mluvilo o 425 randech, jiní dokonce uváděli částku 1500 randů (4000 korun). Navíc si stěžovali, že jim jejich zaměstnavatel nezajistil žádnou dopravu, takže některé z nich po zápase čekala až čtyřhodinová cesta pěšky domů.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud