22. května 2018 • 11:37

Pusťte Guerrera na MS! Za Peruánce potrestaného za kokain se postavili i kapitáni soupeřů

Autor:
Reklama
Paolo Guerrero má pořád teoretickou šanci, že se podívá na MS
TOP VIDEA
Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech
Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kapitán fotbalistů Peru Paolo Guerrero chce mluvit s předsedou FIFA Giannim Infantinem o svém trestu za doping, který ho vyřadil z nadcházejícího mistrovství světa v Rusku. Čtyřiatřicetiletý útočník se stále nevzdal naděje, že by na šampionátu mohl startovat. Dostalo se mu i nezvyklé podpory, neboť se za něj postavili kapitáni všech tří soupeřů Peru v základní skupině.Peru postoupilo na první světový šampionát od roku 1982 a Guerrero se jen nerad smiřuje s tím, že by na něm měl chybět. Klíčový útočník své země byl pozitivně testován na kokain po říjnovém kvalifikačním utkání s Argentinou. Mezinárodní sportovní arbitráž CAS Guerrerovi zastavila činnost na 14 měsíců a dala za pravdu světové antidopingové organizaci WADA, která požadovala zpřísnění původního trestu.

FIFA původně Guerrerovi zastavila činnost na rok, u odvolací komise si vymohl zkrácení trestu na polovinu. U CAS žádal o jeho úplné zrušení. Do věci se před pár dny vložil i peruánský prezident Martin Vizcarra.

"Účast na mistrovství světa byl můj velký sen a vždy jsem dělal maximum pro to, aby se stal skutečností," uvedl Guerrero, který věří, že se mu dostane zastání u prezidenta FIFA Infantina.

Za bývalého hráče Bayernu Mnichov či Hamburku se nezvykle postavili i soupeři Peru ve skupině. Kapitán Austrálie Mile Jedinak spolu s lídry Dánska Simonem Kjaerem a Francie Hugem Llorisem zaslali na FIFA dopis, v němž žádají o přerušení Guerrerova trestu. "Prosíme o soucit a spravedlivé řešení, které umožní Guerreovi dosáhnout vrcholu jeho kariéry," uvedli mimo jiné soupeřovi kapitáni.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 

Aktuální zápasyKlasická verze
Mobilní verze