Španělé se před MS trápili s Tuniskem, Švédsko i Francie jen remizovaly

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Švédska nedokázali dát ani ve druhém přípravném zápase před mistrovstvím světa branku a s dalším účastníkem šampionátu Peru uhráli v generálce v Göteborgu remízu 0:0. Před týdnem vyšli gólově naprázdno i v duelu s Dánskem, které dnes v Bröndby dojem napravilo výhrou 2:0 nad Mexikem.

Už v dějišti šampionátu sehráli generálku Španělé, které ve skupině B čeká na úvod MS pikantní souboj s mistry Evropy Portugalci. V Krasnoradu zdolali Tunisko 1:0 až díky gólu střídajícího Iaga Aspase šest minut před koncem. Na turnaji je čekají i duely s Íránem a Marokem, Tunisko, které zahájí proti Anglii, se dál ve skupině G utká s Belgií a Panamou.

Švédský tým, v jehož dresu oslavil 100. reprezentační start s kapitánskou páskou Sebastian Larsson, měl velké problémy s rychlostí soupeře. Peruánský tým dirigoval Paolo Guerrero, který smí navzdory kokainové aféře na šampionátu startovat, ani on se na rozdíl od předchozího duelu proti Saúdské Arábii gólově neprosadil.

O výhře Dánů rozhodli Poulsen a Eriksen dvěma góly v rozmezí tří minut v polovině druhého poločasu.

Švédsko zahájí turnaj v Rusku 18. června zápasem proti Koreji, ve skupině F se pak utká ještě s Německem a Mexikem. Peru čeká na úvod skupiny C 16. června Dánsko, dalšími soupeři budou Francie a Austrálie.

Francie nedokázala porazit USA. V utkání hraném v Lyonu se nejprve prosadili američané a ve druhém poločase vyrovnával Mbappe na konečných 1:1.

Přípravná fotbalová utkání před mistrovstvím světa:

Maďarsko - Austrálie 1:2 (0:0)

Branky: 88. vlastní Sainsbury - 74. Arzani, 90.+2 vlastní Kádár.

Estonsko - Maroko 1:3 (0:2)

Branky: 76. Purje - 11. Bilhanda, 38. Zijach z pen., 72. Nasjrí.

Srbsko - Bolívie 5:1 (4:0)

Branky: 4., 23. a 68. Mitrovič, 19. Ljajič, 42. Ivanovič - 48. Campos.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.