21. listopadu 2022 • 11:40

Emoce na úvod MS. Ekvádorec vs. Katařan: Zaplacené... Drž hubu a seď

Autor: mas
Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Olomouc - Pardubice 4:5p. Dynamo otočilo zápas v prodloužení a má mečbol
SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice 1:4. Hosté otočili vývoj utkání a v sérii opět vedou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně emotivní začátek fotbalového mistrovství světa prožili domácí Katařané. Domácí reprezentace nestíhala a mohla být ráda za prohru 0:2 s Ekvádorem. Její fanoušci tak ochozy stadionu zklamaně opouštěli ještě před koncem utkání. A leccos si možná vyslechli i v hledišti. Jako příklad uveďme video, které se velmi rychle stalo virálním. Ekvádorský příznivec naznačuje po neuznaném gólu těm domácím, že je zápas podplacený. Jeden z Katařanů reaguje gesty a slovy „sedni si a drž hubu.“ V této chvíli bylo možná dobře, že se na stadionech MS neprodává pivo. Konflikt totiž utichl a oba fanoušci si vše nakonec v klidu vyříkali. Podívejte se na video.Fotbalový svátek v Kataru doprovází řada skandálů. Už od přiřazení pořadatelství v roce 2010. Členové FIFA, kteří rozhodli, čelili obvinění z podplácení. V zemi pak při stavbě stadionů měly zemřít tisícovky dělníků. 

Jedním z dalších kontroverzních rozhodnutí pak byla kudla do zad fanoušků těsně před startem Mundialu. Zákat prodeje alkoholu (tedy především piva) na stadionech i v jejich okolí. Původně Katar slíbil speciální zóny, v nichž si fanoušci budou moct vychutnat chlazený nápoj, který je pro mnohé s fotbalem naprosto spjatý, zůstala jediná. 

Fanoušci Ekvádoru v zahajovacím zápase s domácími nesli tenhle fakt nelibě a skandovali „Queremos cerveza.“ V překladu tedy „My chceme pivo.“

Samotný zápas pak přinesl vzrušení už ve 3. minutě, když se prosadil ekvádorský střelec a kapitán Enner Valencia. Jeho gól byl po chvíli odvolán kvůli těsnému ofsajdu. Ne všichni na stadionu měli o situaci v té chvíli jasný přehled a tak šlo pro některé o první kontroverzní moment ve prospěch domácích hned v úvodu.

Emoce tak dostaly i jednoho z ekvádorských příznivců, jehož výstup a hádka s domácím se stala na Twitteru virální. Začal totiž pomocí „šustení prstů“ naznačovat, že utkání (a na mysli měl možná celé pořadatelství MS) je zaplacené. Strhnout se nechal za ním sedící Katařan, který mu jasně naznačoval, aby se posadil a zmlknul.

K většímu vyostření konfliktu ale nedošlo. Oba se totiž usmířili a natočili společně reakci pod původní tweet. „Vášeň někdy lidi naštve, ale jsme tu společně kvůli sportu,“ vyprávěl Ekvádorec Peter zatímco si podával ruku s katarským divákem. „Sport nás lidi dává dohromady. Přeju Kataru jen to nejlepší. Zatím je to krásný šampionát,“ dodal.

Pivo jistě k fotbalovým zápasům patří, otázkou však je, zda by za jeho přítomnosti došlo k takovému usmíření. Ze strany hostí bylo navíc snažší díky vítězství 2:0, na němž se nakonec dvěma góly podílel právě kapitán Valencia.

Vstoupit do diskuse
3

MS ve fotbale 2022 - Mistrovství světa v Kataru

Výsledky MS ve fotbale Kde sledovat MS ve fotbale v TV? Tabulka MS 2022 Pavouk play off Stadiony MS v Kataru Hry a fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2022 se konalo od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Titul získala Argentina s kapitánem Lionelem Messim, když ve finále po penaltovém rozstřelu porazila obhájce titulu z Francie 4:3. Bronz slavi Chorvatsko. Česká fotbalová reprezentace se bohužel na světový šampionát do Kataru nekvalifikovala, poté co v baráži podlehla Švédsku 0:1.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud