Pavel Kalouš
20. dubna 2012 • 23:00

Mohl být klarinetistou. Místo toho střílí Pekhart góly v bundeslize

Reklama
TOP VIDEA
Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku
PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Tisíce fanoušků tleskají jeho gólům, přitom moc nechybělo a Tomáši Pekhartovi se dnes lidé klaněli spíš v koncertních sálech. Reprezentační útočník v dresu Norimberku střílí góly v bundeslize, jenže v dětství měl nakročeno ke kariéře výtečného klarinetisty.„Táta je ředitel základní umělecké školy v Sušici, takže odmalička jsem hrál na nějaký nástroj,“ vzpomíná střelec Norimberku.

„Nejdřív na flétnu, pak na klarinet. Vždycky mi vyhrožoval, že když nebudu pořádně hrát na nástroj, odhlásí mě z fotbalu,“ dodává.

Deník Sport navštívil reprezentačního útočníka Tomáše Pekharta v Norimberku
720p 480p 360p 240p

V obsáhlém rozhovoru pro sobotní vydání deníku Sport, který Pekharta navštívil v Norimberku v rámci seriálu „Bílkovi muži pro EURO“, vzpomíná na své fotbalové začátky i to, jak mu rodiče nevěřili, když šel za svým snem stát se špičkovým fotbalistou.

„Táta to myslel spíš v legraci, ale byl jsem malý, takže jsem tomu věřil. Pár dní jsem kvůli tomu probrečel,“ vybavuje si dvaadvacetiletý fotbalista.

„Celá rodina je hudební. Chodil jsem do školy, kde učí taťka, takže jsem ho měl i na hodiny. Dostával jsem od něj hroznou čočku,“ směje se Pekhart, který dnes klarinet vyměnil za kytaru.

„Vystupoval jsem na školních besídkách, dokonce jsem vyhrál i nějaké okresní a krajské soutěže. Špatný jsem asi nebyl.“

Další díl seriálu Bílkovi muži pro EURO a rozhovor s Tomášem Pekhartem čtěte v sobotním vydání deníku Sport!

Kdyby nebyl fotbalistou, mohl být Tomáš Pekhart muzikantem
Kdyby nebyl fotbalistou, mohl být Tomáš Pekhart muzikantem

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze