Reprezentace se sešla v Praze. Chceme začít výhrou, říká Čech | iSport.cz
3. března 2014 • 16:17

Reprezentace se sešla v Praze. Chceme začít výhrou, říká Čech

Autor: ČTK
Petr Čech věří, že národní tým začne pod koučem Vrbou vítězstvím
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Rousek vs. Forman. Kdo víc ví o sparťanské kabině? SE SIMONOU: Rousek vs. Forman. Kdo víc ví o sparťanské kabině?
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podle brankáře Petr Čecha je nový trenér národního týmu Pavel Vrba ve složité situaci, protože má jen dva dny na přípravu před středečním úvodním zápasem s Norskem. Podle gólmana Chelsea bude pro reprezentanty klíčové co nejrychleji absorbovat Vrbovy hlavní představy a systém."Sraz je velmi rychlý, jsou to pouhé dva tréninky a zápas, takže jde hlavně o to seznámit se s novým realizačním týmem a představami trenéra Vrby a tím, co po nás bude chtít. To bude asi to nejdůležitější, víc se udělat nedá," řekl Čech novinářům na srazu reprezentace.

Ideálním začátkem pod Vrbou by podle něj bylo samozřejmě domácí vítězství nad Norskem. "Vyhrát první zápas je vždycky dobré pro pohodu, klid i pro nový realizační tým. Dá jim to klid do práce, nikdo se neptá, že jste prohráli a že tenhle hráč hrál špatně... Pro to celkové klima a klid je vždycky lepší, když se začne pozitivním výsledkem," konstatoval Čech. "Trenér má dva dny, aby připravil tým na první zápas, což pro něj nebude úplně jednoduché. Jde hlavně o to, aby se nastavil v uvozovkách systém a aby vše fungovalo, až začne kvalifikace," doplnil jednatřicetiletý brankář.

Nechce srovnávat Vrbu s jeho předchůdcem na reprezentační lavičce Michalem Bílkem. "Každý trenér má svou představu o organizaci týmu, ale každý chce udělat maximum, aby jeho tým byl úspěšný. V tomhle se pan Vrba neliší třeba od pana Bílka, oba chtějí vyhrávat," uvedl Čech.

Očekává, s jakou taktikou Norsko přijede do pražského Edenu. "Myslím, že budou hrát stejně, jak se prezentují v posledních letech. Hrají fyzický i jednoduchý fotbal, pomáhají si i dlouhými míči a zahuštěním prostoru a jsou silní ve standardních situacích," podotkl Čech. "Když jsme hráli u nich (10. srpna 2011), tak se toho tolik nedělo, ale prohráli jsme 0:3 a pořádně jsme se vůbec nedostali do hry. Byla by škoda odehrát zápas podobně," dodal hráč se 106 starty za národní mužstvo.

Reprezentace poprvé trénovala pod novým trenérem Pavlem Vrbou

Do reprezentace si přivezl dobrou náladu z londýnského klubu, který pod staronovým koučem Josém Mourinhem kraluje anglické lize. "Momentálně s Chelsea vedeme tabulku, protože Manchester City dva zápasy nehrál. Když je vyhraje, bude díky většímu počtu vstřelených gólů první. Takže tabulka trochu mate," upozornil plzeňský rodák.

Svůj tým ale za největšího adepta na celkový triumf v Premier League nepovažuje. "Jsme mezi kandidáty, kteří mohou titul vyhrát, ale největším favoritem nejsme. Každý z nás by chtěl vyhrát, věříme, že tu šanci máme, a budeme o ní bojovat," utvrdil Čech.

Na úvod srazu se Čech zúčastnil křtu knihy Vítězové nad smrtí, ve které autoři Karel Felt a Veronika Kramlová vyprávějí příběhy 69 slavných sportovců, kteří se vypořádali s vážným zraněním či nemocí. Gólman Chelsea se vrátil k chytání po vážném úrazu hlavy.

"V takových okamžicích je důležitá podpora okolí a mít nějaký vzor. V této knize je mnoho příběhů a každý si tam může najít něco svého," řekl Čech. "A přál bych si, aby se nemuselo dělat druhé vydání," dodal. Vedle Čecha se kmotrovství ujali badmintonista Petr Koukal a bývalý mistr Evropy v tahačích Stanislav Matějovský.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud