6. června 2018 • 19:35

Vaclík po Nigérii: Říkali, že můžou vyhrát MS. Náš tým není tak špatný

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič
Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel? Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RAKOUSKA | Odchytal první poločas, musel vytáhnout několik těžkých zákroků. Tomáš Vaclík zvládl svůj úkol v české brance dobře, ve středu proti Nigérii nedostal gól. Také gólmana Basileje těšilo, že mužstvo napravilo vysokou prohru 0:4 s Austrálií a soustředění v Rakousku zakončilo skalpem Nigérie, účastníka světového šampionátu v Rusku.Co pro vás znamená výhra nad Nigérií?
"Je to cenná výhra. Sami o sobě prohlašovali, že mohou vyhrát mistrovství světa. Určitou pasáž utkání jsme byli lepší, drželi jsme míč, měli jsme hodně standardek a z nich šance. Druhou půli už měla standarky hlavně Nigérie, ale nějakou větší šanci si nevytvořila. Zvládli jsme to dobře, šlo o diametrálně odlišný výkon oproti utkání s Austrálií."

Pomohla mužstvu hra na tři stopery?
"Je to kompaktnější, když jsme pod tlakem, mohou se zatáhnout i halfbeci. Hráli jsme tak i v kvalifikaci, v tomhle rozestavení jsme odehráli asi nejlepší zápas doma proti Německu. Asi nám to sedí. Je dobře, že máme dvě varianty, mezi kterými můžeme přepínat."

Tomáš Vaclík: Vítězství nad Nigérií? Tým není tak špatný, jak se psalo
720p 360p


Který zákrok byl pro vás v utkání nejtěžší?
"Asi proti jedné střele za vápnem. Nebyl jsem si jistý, jestli jde do brány. U jejich přímáků jsme si už před zápasem na videu ukazovali, že to Moses kope přes zeď. Když kopal, oni zeď nerozšířili, takže jsem viděl míč docela brzo."

Ve druhém poločase se hodně rozpršelo. Byl jste rád za poločasové střídání, že?
"To vyšlo dobře. Počasí bylo pár minut šílené. Jirka Pavlenka to měl složité hlavně při rozehrávce, protože míč se ve vzduchu začal kvůli větru vracet. Délka míče pak nebyla taková, jaká by nám pomohla odolávat jejich tlaku."

Ovlivnilo počasí druhou půli?
"Neřekl bych, že to bylo jen počasím. Oni nasadili čerstvé útočníky, mají velkou kvalitu dopředu, hráli dobře, zatlačili nás, ale my obrannou fázi zvládli dobře."

Je na čem stavět pro Ligu národů?
"Já myslím, že ano. Liga národů ale začíná až za dlouho a do té doby se může stát spousta věcí. Je hodně spekulací ohledně přestupů. Ale cítím, že v týmu něco je a že to není tak špatné, jak se psalo nebo jaké jsme měli výsledky. Spousta kluků teprve začíná hrát za nároďák a je to pro ně pořád něco nového. Takže věřím, že budeme mít lepší výsledky než poslední roky." 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze