12. září 2018 • 05:00

Nový kouč Česka: Svaz má pět jmen. Zvažuje se model Ševčenko, říká Berbr

Reklama
TOP VIDEA
TOP góly 9. kola: Slalomem kupředu! Baroš, Stanciu i Moravec zazářili kličkami TOP góly 9. kola: Slalomem kupředu! Baroš, Stanciu i Moravec zazářili kličkami
Jablonec - Plzeň: Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0! Jablonec - Plzeň: Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Národní tým po dvou letech hledá nového trenéra. Na seznamu je až pět jmen a z toho se rýsují dva hlavní kandidáti. Podle informací deníku Sport jde o Jaroslava Šilhavého a překvapivě Karla Poborského, bývalého reprezentanta a velkou personu. Ta ovšem dosud nikde netrénovala, nepočítáme-li výpomoc v mládežnických akademiích FAČR, kterým zároveň řediteluje. O jakých kandidátech asociace uvažuje? Kdo by mohl být kromě Poborského v roli českého Ševčenka, kouče Ukrajiny? A jaké základní body od nového trenéra vyžadují předseda fotbalové asociace Martin Malík a místopředseda Roman Berbr?Na světelné tabuli svítilo skóre 0:3. Byl poločas. A v hlavách čelních představitelů fotbalové vlády už ta myšlenka na změnu šrotovala. „Ta šiška (1:5), kterou jsme nakonec dostali, nám to jenom ulehčila,“ přiznal Sportu předseda FAČR Martin Malík. Na tribuně v Rostově spolu s místopředsedou Romanem Berbrem se shodli, že odvolání Karla Jarolíma je nezbytným krokem.

A tak ho udělali. V letadle na cestě domů.

„Karel sám řekl, že by sice měl vizi, jak pokračovat, ale že vidí, že mužstvo potřebuje nový impulz. To však nic nemění na skutečnosti, že bychom ho stejně odvolali,“ doplnil Malík s tím, že národní tým potřebuje systémovou změnu.

S Jarolímem končí celý realizační tým včetně asistentů Miroslava Koubka, Borise Kočího, Jana Stejskala i manažera reprezentace Jaromíra Šetrleho.

„Svému nástupci, ať už jím bude kdokoliv, přeji hodně štěstí,“ vzkázal Jarolím.

Kdo jej nahradí? Zdroje Sportu silně hovoří o Jaroslavu Šilhavém a Karlu Poborském jako největších adeptech. První v předminulé sezoně vyhrál titul se Slavií a u reprezentace

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze