Reprezentace má nové dresy. Čistý design, dominují červená s modrou | iSport.cz
31. srpna 2020 • 09:38

Reprezentace má nové dresy. Čistý design, dominují červená s modrou

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká fotbalová reprezentace odhalila nové domácí dresy. Jejich představení se dlouho odkládalo, mělo k němu dojít již před březnovými přípravnými duely s Mexikem a Hondurasem, na něž nakonec nedošlo, stejně jako na EURO. Společnost Puma pro Česko vyrobila sadu v tradičních národních barvách, tedy v červené a modré.„Představení nových dresů se neustále odkládalo, ale teď už se reprezentační fotbal konečně vrací. Národní tým v nových dresech poprvé nastoupí proti Skotsku. Tradiční barvy – červená a modrá – zůstaly a já doufám, že toto pojetí bude mít úspěch u hráčů i českých fanoušků. Mně osobně se dresy líbí,“ uvedl předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík.

Reprezentace bude novou sadu dresů oblékat v následujících dvou letech. Nastoupí v nich v zápasech Ligy národů, kvalifikace o postup na mistrovství světa a také na evropském šampionátu.

„Navazují na tradiční pojetí a spojení s barvami České republiky. Jednoduchý a čistý design nechává dominantně vyniknout červené barvě v kombinaci s modrou. Hráčům mají poskytovat maximální komfort a funkčnost,“ řekl Jan Sochor, generální ředitel Puma pro střední a východní Evropu.

Česká fotbalová reprezentace představila nové domácí dresy
Česká fotbalová reprezentace představila nové domácí dresy

Oproti poslednímu designu, kde vynikala lví hlava na hrudi, jsou tentokrát dresy poněkud konzervativnější. Trikoty zdobí pouze logo reprezentace a výrobce. Zezadu u krku je pak nápis Czech Republic.

„Kombinace červené a modré je osvědčená, líbí se mi i použité odstíny obou barev. Já jsem s finální podobou spokojený. Věřím, že nové dresy budou mít úspěch i u fanoušků. Ale hlavně bych si přál, aby se nám v nich dařilo, protože o to jde především,“ přeje si hlavní trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý.

Červené dresy bude reprezentace oblékat v hlavní kombinaci spolu s modrými trenýrkami a červenými stulpnami. Variantou jsou také červené trenýrky a modré stulpny.

Vstoupit do diskuse
3
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud