4. listopadu 2008 • 11:26

Polsko: osud trenéra Beenhakkera nejistý

Autor:
Beenhakker
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osud nizozemského trenéra Lea Beenhakkera u polské fotbalové reprezentace je nejistý. Nově zvolený předseda svazu (PZPN) Grzegorz Lato totiž není příznivcem zaměstnávání cizinců u národního týmu.Čekat tak údajně bude na první zaváhání Beenhakkera, jehož Poláci obdařují střídavě chválou a kritikou podle toho, jak se reprezentačnímu mužstvu vede.

Beenhakker má s polským svazem smlouvu do roku 2010. Po vyřazení týmu v základní skupině letošního evropského šampionátu pětašedesátiletý kouč prohlásil, že jeho práce v Polsku ještě není u konce a že v ní chce pokračovat.

Totéž zopakoval i v říjnu po kvalifikačních utkáních s Českem a Slovenskem o postup na mistrovství světa.

Zatímco bývalý šéf svazu Michal Listkiewicz si s Beenhakkerem rozuměl, nový předseda neskrývá odstup. List Dziennik dnes napsal, že Lato bude čekat na první příležitost, aby se mohl Nizozemce zbavit. Sám Lato sice spekulace o trenérově osudu odmítá, ale koučova popularita klesá.

Podle jednoho ze scénářů Beenhakker zůstane trenérem reprezentace do března, kdy Poláci odehrají další kvalifikační utkání v Severním Irsku, napsal list.

Možná ale Nizozemec do té doby sám rezignuje. Nové vedení fotbalového svazu mu údajně chce ztrpčit život v Polsku například novými povinnostmi, dodal Dziennik. Sám Beenhakker se k výsledkům voleb v PZPN zatím nevyjádřil.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>
Klasická verze
Mobilní verze