Kostarika porazila USA a vede

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Kostariky porazili ve středu v kvalifikaci o účast na mistrovství světa 3:1 Spojené státy americké a dostali se do čela tabulky zóny CONCACAF. Američané klesli po první porážce v závěrečné fázi na druhé místo.

I přesto mají stále dobrou šanci na postup do Jihoafrické republiky.

Kostariku nasměroval na umělém trávníku stadionu Saprissa za vítězstvím Alvaro Saborio, jenž se trefil už po 79 sekundách. Další gól přidali domácí ve 13. minutě a náskok pojistili třetí brankou dvacet minut před koncem.

V nastavení pouze zmírnil porážku USA z penalty Landon Donovan a jako první Američan od roku 2000 dokázal vstřelit gól v Kostarice.

Zklamaný americký fotbalista Landon Donovan. Zklamaný americký fotbalista Landon Donovan.Foto ČTK/AP

Další kvalifikační zápasy jsou na programu o víkendu. Na šampionát v JAR postoupí ze šestičlenné tabulky nejlepší tři týmy přímo, čtvrté mužstvo se utká v play off s pátým celkem z jihoamerické zóny.