Rajnoch se bál, že ho v Emirátech zastřelí

Rajnoch Jan
Rajnoch JanZdroj: ČTK
mip
Reprezentace
Začít diskusi (0)

Blonďák za blonďáka - takovou výměnu nedobrovolně provedl Michal Bílek při odletu z Prahy do Al Ainu. Zatímco Jaroslav Plašil musel kvůli chřipce zůstat doma, Jan Rajnoch, pro kterého se nepodařilo včas sehnat vízum, se do letadla nakonec posadil.

Plašil se tak těsně před odletem zařadil do zástupu hráčů, které nepustily na turnaj zdravotní obtíže.

„Je to normální chřipka, už na sraz přijel nachlazený. Mysleli jsme si, že průběh bude rychlejší, ale ve čtvrtek večer měl osmatřicet stupňů. Ráno už byl bez teploty, ale byl unavený, tak jsme ho s sebou nebrali," objasňoval absenci středopolaře z Bordeaux týmový lékař Petr Krejčí.

„Pro Jardu dojedou do Prahy, zůstane doma a vyleží to."

Zato mladoboleslavského záložníka čekala cesta naslepo - vízum totiž v ruce neměl ani při odletu. „Ivan Hašek ve čtvrtek večer telefonoval s místopředsedou tamního fotbalového svazu, máme slíbeno, že se to na místě podaří vyřešit," vysvětloval překvapivou Rajnochovu přítomnost tiskový mluvčí reprezentace Petr Svěcený.

Náhradník za Tomáše Sivoka se po příletu na letiště v Al Ainu zařadil do dlouhé fronty - hráči, realizační tým, svazoví hosté i novináři museli nejprve absolvovat snímek sítnice, přičemž si všichni sedali po jednom na židli ke dvěma úředníkům.

Zdlouhavé čekání narušilo jen to, že dva letištní zaměstnanci vytáhli z davu trenéra brankářů Jana Stejskala a kamsi ho odvedli. „Nevím, o co jim šlo. Asi to byli fanoušci Queens Parku," zmínil v žertu Stejskalovo předchozí působiště vedoucí mužstva Jaroslav Dudl.

Někdejší gólman Queens Park Rangers nakonec vyšel z haly letiště bez obstrukcí, což však neplatilo pro Rajnocha. Toho úředníci ještě před pasovou kontrolou posadili stranou a nechali čekat s Dudlem po boku. „Snad mě nezastřelí," pomrkával záložník po mužích v bílých arabských hábitech.

„Nebo abych nedopadl jako v Terminálu," připomněl film s Tomem Hanksem, který zůstal z administrativních důvodů uvězněný na letišti.

„Rajny, uvidíme se ve středu," loučil se s parťákem Daniel Pudil, který už pasovou kontrolou prošel.

Tak dlouho však na spoluhráče čekat nemusel. Ivan Hašek se mezi úředníky pohyboval jako ryba ve vodě, na první pohled bylo vidět, že je v místních končinách jako doma. A tak Rajnoch vyrazil z letiště o chvíli později a v hotelu Hilton se ubytoval deset minut po ostatních.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů