Co bude s Lippim? Italové chtějí mít jasno

Trenér fotbalistů Itálie Marcello Lippi
Trenér fotbalistů Itálie Marcello LippiZdroj: ČTK/AP
ČTK
Reprezentace
Začít diskusi (0)

Italové chtějí mít jasno o budoucnosti současného trenéra Marcella Lippiho u reprezentace ještě před mistrovstvím světa. Na něm budou "Azzurri" obhajovat titul z předchozího šampionátu, k němuž je dovedl právě Lippi.

"Výsledky jsou ve fotbale důležité, ale nemůžeme nechávat rozhodnutí o budoucnosti kouče národního mužstva až na dobu po skončení mistrovství světa," řekl ve středu šéf italského svazu Giancarlo Abete.

"Musíme jet do Jihoafrické republiky s jasnou ideou," dodal.Abete totiž nechce opakovat nejistou situaci před loňským mistrovstvím Evropy, kdy bylo setrvání tehdejšího kouče Roberta Donadoniho podmíněno úspěšným vystoupením na turnaji.

Donadoni po vypadnutí ve čtvrtfinále u týmu skončil a po dvou letech se k mužstvu vrátil trenér mistrů světa Lippi.Ten nedávno prohlásil, že už se nehodlá nikdy vrátit k trenérské práci v klubu, případný konec u reprezentace by tak pro něj znamenal konec kariéry na lavičce. V italských médiích se ale spekuluje, že by se mohl stát ředitelem ve svém bývalém působišti Juventusu.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů