Šest hlavních úkolů pro nového šéfa fotbalu: Peníze, radost a tresty | iSport.cz
Stanislav Hrabě
16. září 2011 • 04:00

Šest hlavních úkolů pro nového šéfa fotbalu: Peníze, radost a tresty

TOP VIDEA
DEBATA SPORTU: Bude Slavia dál dominovat? Na Součkovi nesmí být závislá DEBATA SPORTU: Bude Slavia dál dominovat? Na Součkovi nesmí být závislá
Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Který nejdůležitější úkol stojí před novým předsedou? Na co má obrátit pozornost jako první? Odpověď je jasná: na všechno. Jako nejvyšší muž asociace bude zodpovědný za celý proces. Některé priority se však nabízejí.Vrátit fanouškům radost a důvěru
Zaplněný Eden při vstupu Plzně do Ligy mistrů, poloprázdná Letná na mezistátní duel s Ukrajinou. Na fajnovost fanoušek přijde, jinak ho fotbal v českém podání moc nezajímá. Neláká úroveň, ale ani nevěří, že nejde o divadlo. Zvláště v nižších soutěžích je korupce hodně rozšířena. Fotbal je pro lidi, má přinášet radost. Nuda a nečistota škodí nejvíce.

Stmelit lidi, kteří pro fotbal pracují

I když situace není tak deprimující jako za předchozí vlády, přece jen předvolební kampaň vyvolala opět napjaté vztahy. Ve fotbale se střetávají týmy pouze na hřišti, nikoli při jeho řízení, tam je nutná spolupráce. Občanské sdružení není spolek pro rozepře.


Zajištění peněz pro činnost
SAZKA se zhroutila, celý svět se zmítá v ekonomické krizi. Stát šetří, kde se dá, sport nevyjímaje. Oba uchazeči o místo nejvyššího se chlubí, že peníze sehnat dovedou. Tak ať své předvolební sliby splní.

Zlepšit dojem z reprezentace
Fotbal může klapat ve všech vrstvách, když však nezahřeje při zvuku státní hymny, nemůže být veselo. Už žádné vytáčky a výmluvy. Jestliže na funkci nestačí trenér Michal Bílek, ať ji opustí, jestliže píseň „Kde domov můj“ nepřinutí nominované běhat po lučinách a lézt po skalinách, ať nejezdí. Reprezentace je ovšem také o výsledcích, to je vyzkoušené.

Liga vylepšená, nikoli odtržená
Vývoj nezastavíš, profesionální soutěže se vydají cestou větší samostatnosti. Zastánci projektu se těší na vyšší příjmy z prodeje reklamních a televizních práv, doufají ve zlepšení image. Je tu však úskalí, že některým jde o moc, nabírání funkcí, protežování osobních ambicí a klubových zájmů. To fotbalu rozhodně neprospěje.

Zbourat pomníky, vyřešit kauzy
Nejsou to kostlivci ve skříni, ale stojí v sekretariátu přímo na recepci: úplatkářská aféra Olomouc – Bohemians Praha, případ tří Bohemek, žaloby na předešlé vedení za trestné činy. Oddalování řešení či dokonce nakopání pod koberec by bylo tím nejhorším činem. Výmluvy, že nepříjemnosti šéf českého fotbalu zdědil, nikdo slyšet nechce.

Šéf Jablonce Miroslav Pelta
Šéf Jablonce Miroslav Pelta

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud