Rajchl: Je to zákopová válka! Dodržujeme stanovy, brání se Morava | iSport.cz
Pavel Janega
16. září 2011 • 14:39

Rajchl: Je to zákopová válka! Dodržujeme stanovy, brání se Morava

TOP VIDEA
SE SIMONOU na MS: Prohru sledoval i Jágr. Rusko je ještě zklamanější, můžeme toho využít, říká legenda SE SIMONOU na MS: Prohru sledoval i Jágr. Rusko je ještě zklamanější, můžeme toho využít, říká legenda
Kouč Hynek: Rozhodl druhý gól Kanady. Uvidíme, kdo půjde proti Rusům do branky Kouč Hynek: Rozhodl druhý gól Kanady. Uvidíme, kdo půjde proti Rusům do branky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Boj mezi českou a moravskou komorou se vyhrotil. Došel tak daleko, že delegáti nebyli v pátek schopni schválit si program mimořádné valné hromady a hlasovat o novém předsedovi českého fotbalu. "Volba měla proběhnout," má jasno Jindřich Rajchl, jeden z kandidátů.Zatímco moravští delegáti si po ukončení valné hromady (VH), byť nepřinesla žádný výsledek, tleskali, ti čeští mluvili o špatném signálu veřejnosti.

"Vždyť jsme Fotbalová asociace České republiky. Nejmenujeme se Čechy a Morava!" stěžoval si místopředseda FAČR Dušan Svoboda ze Sparty. "Dostali jsme se tím do složité situace, poškozen bude hlavně profesionální fotbal. Volba měla proběhnout."Přestože podporoval ve volbě Miroslava Peltu, v tomto případě s Jindřichem Rajchlem našel společnou řeč.

"Návrh Moravy na změnu stanov byl podmíněný, s tím jsem nemohl souhlasit," uvedl Rajchl na tiskové konference. Během valné hromady pro iSport.cz použil tvrdší slovník: "Jde o vydírání."

Podle Rajchla není možné, aby si moravská komora vynucovala změnu stanov tím, že jinak neschválí program VH. "To nejde. Jménem fotbalu se proto omlouvám za to, co jsme tady předvedli. Ale ze strany Moravy nešlo o žádný kompromis. To byl diktát," hlesl Rajchl.

Při jeho slovech se Dalibor Kučera, první místopředseda za Moravu, jen usmíval. "Staráme se jen o dodržování stanov. Moravská komora sem přijela, aby předsedu volila, ale snažili jsme se dodržet stanovy," říkal novinářům.

To už se naopak smál Rajchl. "Stala se z toho zákopová válka, ani jedna komora neustoupí," hlesl.

Dosud není známo datum, kdy proběhne další VH. Podle Kučery ji ale nemá smysl svolávat, pokud se problémy nevyřeší.

Podle Damkové budeme v Evropě za pitomce
Podle Damkové budeme v Evropě za pitomce

 
Články odjinud


Články odjinud