Premier League | Ancelotti: Čech? Nejlepší gólman na světě | iSport.cz
15. prosince 2009 • 19:21

Ancelotti: Čech? Nejlepší gólman na světě

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Magazín COACH: výživový specialista Vítek a sporný lídr Jordan
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Chelsea prý bude po rozpačitých výkonech gólmana Petra Čecha usilovat v lednovém přestupním termínu o brankáře Roberta Greena z West Hamu. Napsal to dnes britský list The Daily Express. Kouč londýnského klubu Carlo Ancelotti to však popřel a prohlásil, že české reprezentační jedničce i nadále stoprocentně věří."Není to pravda," reagoval Ancelotti na dnešní tiskové konferenci na dotaz, zda se Chelsea opravdu zajímá o Greena. Deník The Daily Telegraph dokonce uvedl, že Čechovo angažmá v Chelsea je ve stále větším ohrožení.

The Daily Express napsal, že Čechova nerozhodnost vedla k tomu, že dříve spolehlivá obrana Chelsea dostává zbytečné góly a ztrácí body. Přitom ještě na konci listopadu prožíval český gólman skvělé období a sbíral jedno čisté konto za druhým.

Ancelottimu se podle deníku nechce Čecha z nynějšího poklesu formy vinit, ale Chelsea dostala 11 z 13 gólů v anglické lize ze standardních situací. To prý jen potvrzuje, že Čech a obránci si již nerozumějí jako dříve, dodal list.

Ancelotti ale oponuje. "Nevím o tom, že by vázla komunikace. Podíval jsem se na statistiky a jen dva týmy dostaly pouze dva góly ze standardních situací, ostatní sedm, osm, devět, deset. Arsenal inkasoval desetkrát, to samé Liverpool. Každý tým má tenhle problém," podotkl Ancelotti.

Gólman Chelsea Petr Čech v úvodním zápase Ligy mistrů proti Portu.Gólman Chelsea Petr Čech v úvodním zápase Ligy mistrů proti Portu.Foto ČTK/AP
Čecha stále považuje za jednoho z nejlepších brankářů na světě. "Všichni v Chelsea mu věříme a každý z nás se domnívá, že máme nejlepšího gólmana na světě na té samé úrovni, jako jsou Buffon nebo Casillas. Je to velký profesionál a pořád si udržuje dobrou výkonnost," uvedl Ancelotti.

Podle Daily Expressu mají o Greena, který odchytal osm zápasů za anglickou reprezentaci, zájem také Sunderland a Aston Villa. Vedení West Hamu již prý v zásadě rezignovalo na to, že Greena udrží, a začalo hledat náhradu.

Trenér Gianfranco Zola se totiž domnívá, že rezervní brankáři, Čech Marek Štěch a Peter Kurucz, nemají dost zkušeností, aby mohli hned nastupovat v Premier League.West Ham jako o náhradě uvažuje o veteránovi Bradu Friedelovi z Aston Villy nebo naopak o teprve devatenáctiletém Alexi Smithiesovi z Huddersfieldu.

Gólman Chelsea Petr Čech v úvodním zápase Ligy mistrů proti Portu.
Gólman Chelsea Petr Čech v úvodním zápase Ligy mistrů proti Portu.

Vstoupit do diskuse
0
33. kolo
Články odjinud


Články odjinud