Premier League | Naniho gól? Chyboval jsem, uznal rozhodčí | iSport.cz
1. listopadu 2010 • 10:41

Naniho gól? Chyboval jsem, uznal rozhodčí

Autor: pj
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Anglický arbitr Mark Clattenburg dva dny po zápase změnil názor a řekl, že kontroverzní branka Naniho neměla platit. Svou chybu však neuznal před veřejností, nýbrž „jen“ před svými přáteli. A to okamžitě vytroubil do světa rozzlobený manažer Tottenhamu Harry Redknapp.Naniho gól byl neregulérní a výrazně tak ovlivnil závěr utkání mezi Manchesterem United a Tottenhamem (2:0). Naštvanost trenéra „spurs“, jenž mluvil o frašce a podvodu, byla tedy pochopitelná.

Harry RedknappHarry RedknappFoto ČTK/AP

„Sudí Mark Clattenburg se v tomhle případě pořádně seknul a moc dobře to ví,“ cituje Redknappa anglický list Sun.

Nejzajímavější však na jeho slovech je, že rozhodčí svou chybu uznal. Nikoliv však před novináři, ale jen před svými kamarády.

„Vím, že lidem říkal, že měl pískat a nařídit volný kop,“ prozradil Redknapp.

Branka padla poté, co brankář Heurelho Gomes položil balon na zem v domnění, že zahraje standardní situaci. Chvilku předtím totiž Portugalec zahrál rukou.

Jenže sudí místo toho, aby hru přerušil, ukázal jen „hrajte dál“, a tak Nani přiběhl k míči a poslal míč do branky.

Podívejte se na Naniho gól:

Kontroverzní Naniho trefa v duelu proti Tottenhamu

Podle názorů současných i bývalých rozhodčích by se chyba neměla hledat v Clattenburgovi, nýbrž v brankáři Gomesovi.

„Je jasné, že sudí budou držet při sobě. Ale není to správné. Oni vědí, jaký maglajz z tého situace vzešel. Každý na světě viděl, že Nani zahrál rukou. Všichni rozhodčí by tohle měli pískat, hráči dát za ruku žlutou a situace by byla vyřešena,“ dodal Redknapp.

Branka padla pět minut před koncem normální hrací doby a definitivně tak pohřbila naděje Tottenhamu na zisk alespoň jednoho bodu. Manchester United zvítězil 2:0.

Kouče Tottenhamu Harry Redknappa rozzuřil kuriózní gól Naniho, díky kterému Manchester zvítězil 2:0
Kouče Tottenhamu Harry Redknappa rozzuřil kuriózní gól Naniho, díky kterému Manchester zvítězil 2:0

 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud