První trefa za Janov. Jankto se prosadil proti Interu, Buffon překonal Maldiniho

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Český fotbalový reprezentant Jakub Jankto v italské lize vstřelil první gól za Sampdorii Janov a zmírnil domácí porážku 1:3 s Interem Milán. Soupeř pražské Slavie ve skupině Ligy mistrů v této sezoně Serie A zvítězil i pošesté a vede tabulku o dva body před Juventusem. Turínský obhájce titulu doma zdolal Spal 2:0. Brankář "Staré dámy" Gianluigi Buffon odehrál rekordní 903. zápas na klubové úrovni. Jednačtyřicetiletý veterán se dosud o prvenství dělil s bývalým obráncem AC Milán Paolem Maldinim.

Interu se povedl první poločas a během dvou minut se prosadili Stefano Sensi a Alexis Sánchez. Jenže chilský útočník hostující z Manchesteru United si vydařený výkon pokazil hned na začátku druhého poločasu, kdy byl vyloučen po druhé žluté kartě za simulování.

Sampdoria zareagovala v 55. minutě. Záložník Jankto snížil křížnou střelou a v lize skóroval poprvé od dubna 2018, kdy byl ještě v Udine. Oslabení hosté ale krátce nato přidali třetí branku po dorážce Roberta Gagliardiniho. Inter vyhrál prvních šest kol podruhé v historii a poprvé od ročníku 1966/67. Janovský tým po páté porážce v sezoně klesl na poslední pozici.

Buffon, jenž zahájil profesionální kariéru už v roce 1995, za Juventus odchytal 658 soutěžních zápasů. Další starty přidal v dresech Parmy (220) a Paris St. Germain (25), odkud se před sezonou do Turína vrátil.

Spal během prvního poločasu několikrát zachránil Etrit Berisha. Neprůstřelnost albánského brankáře ve 45. minutě ukončil Miralem Pjanič, který se trefil přesně do horního růžku. Berisha držel tým z Ferrary i po změně stran, pojistku Juventusu přidal v 78. minutě Cristiano Ronaldo hlavou po centru Paula Dybaly. Pro hvězdného Portugalce to byl třetí gól v aktuálním ročníku.

Třetí místo si pojistilo Bergamo po vítězství 4:1 v Sassuolu. Atalanta vstřelila všechny čtyři góly už v úvodním poločase. Dvakrát se trefil kapitán Alejandro Gómez, po jedné brance přidali Robin Gosens a Duván Zapata. V 62. minutě Grégoire Defrel už pouze zmírnil domácí porážku.