Vstoupili jsme do historie, jásal Zanetti

Fanoušci a hráči Interu Milán během sobotní noci spustili bouřlivé oslavy. Jejich městský rival, AC, prohrál v Udinese 2:1 a s předstihem zajistil Interu zisk čtvrtého titulu v řadě. „Vstoupili jsme do historie,“ radoval se kapitán italského mistra Javier Zanetti.
Jeden z vůdců Interu neskrýval dojetí. „Jsem hrdý, že můžu být součástí takového klubu. Čtvrtým titulem v řadě tvoříme nové dějiny Interu,“ řekl Zanetti stanici Sky Sport Italia.
Inter získal čtvrtý titul v řadě »
Hráči Interu sledovali utkání AC – Udine společně. „Začali jsme věřit až po druhém gólu Udine. Na druhou stranu jsem si jistý, že i kdyby AC vyhrálo, vybojovali bychom titul sami v neděli,“ nepochyboval Zanetti o úspěchu Interu v dnešním utkání proti Sieně.
Ihned poté, co závěrečný hvizd rozhodčího definitivně potvrdil porážku AC, se hráči Interu vydali slavit „Scudetto“ se svými fanoušky. Hlavní milánské náměstí Pizza del Dumo se zahalilo do černomodré barvy a divoký mejdan mohl začít..
Hráči Interu se svolením trenéra Mourinha vesele porušovali předzápasový program. S fanoušky křepčili na milánském náměstí ještě po půlnoci, několik hodin před utkáním se Sienou.
Jindy přísný kouč tentokrát přivřel oči a nechal hráče vychutnat zisk ligového titulu.
K oficiální korunovaci nového italského mistra dojde až dnes večer. Od půl deváté Inter doma hostí Sienu. Po skončení utkání Javier Zanetti zvedne nad hlavu pohár pro ligového šampiona a spustí další část mistrovských oslav..













