25. srpna 2008 • 15:54

Alex Silva přestupuje do Hamburku

Autor: ctk
TOP VIDEA
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
Od nájezdů s Finy po zlatou trefu Pastrňáka. Podívejte se na všechny české góly na MS
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen krátce po návratu z olympiády má brazilský fotbalista Alex Silva před sebou další cestu.Tentokrát z domovského FC Sao Paulo do Hamburku, kde jej ve středu čeká podpis pětileté smlouvy. Za třiadvacetiletého stopera by měl německý klub zaplatit přes 6,5 milionu eur (asi 159 milionů korun).

Hamburk shání náhradu za jiného olympionika, obránce Vincenta Kompanyho, kterého po řadě excesů vedení raději pustilo do Manchesteru City.

V neděli večer proto odletěl sportovní ředitel Dietmar Beiersdorfer do Brazílie, aby doladil poslední detaily Silvova přestupu. Přestupovou částku mu už odsouhlasilo vedení Hamburku i FC Sao Paulo.

Mladý Silva má v Brazílii velmi obvyklé jméno, přesto si ani po sedmi zápasech v brazilské reprezentaci ještě nevybral fotbalový pseudonym. Jeho starší bratr už pod jménem Luisao hraje v Benfice Lisabon.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud