Bundesliga | Přestoupí kanonýr? Džeka chtějí v Bayernu | iSport.cz
28. července 2010 • 18:29

Přestoupí kanonýr? Džeka chtějí v Bayernu

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
0
Edin Džeko
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

V německé bundeslize patří k nejžádanějším hráčům. Fotbalového útočníka Wolfsburgu Edina Džeka už druhé léto v řadě lanaří nejlepší evropské velkokluby, teď se mluví o zájmu Bayernu Mnichov. "Chci pryč," říká otevřeně čtyřiadvacetiletý útočník. Jenže Wolfsburg svůj klenot pustit nechce...V kabině VfL se šušká, že klub už s Bayernem o přestupu nejlepšího kanonýra bundesligy (nastřílel 22 branek) jednal. "Edin je skvělý útočník, máme o něj zájem," přiznává kouč Bayernu Luis van Gaal.

Džeko má s Wolfsburgem smlouvu do roku 2013, klub o odchodu svého klíčového hráče oficiálně nechce ani slyšet. "Edin zůstane u nás. Bez ohledu na nabídky, které přijdou," tvrdí sportovní manažer Wolfsburgu Dieter Hoeness.

Jenže udržet hráče, který za dvě sezony v lize nastřílel 48 gólů, vypadá nereálně. Zvlášť, když Džeko neskrývá touhu po angažmá ve slavnějším klubu. "Můj čas ve Wolfsburgu se naplnil. Chci odejít," přiznává útočník.Džeko začíná být hodně netrpělivý. Dokonce se objevily spekulace, že bude schválně bojkotovat zápasy. "Jestli zůstanu, potom uvidíte, jak budu hrát," citoval Bild bývalého útočníka Teplic.

Už minulé léto bosenského forvarda naháněly velkokluby. AC Milán, Manchester City, Juventus. Žádný ze zvučných celků neuspěl. Džeko se po velkém váhání (i pod nátlakem svého klubu) rozhodl ve Wolfsburgu ještě sezonu zůstat.

Podle všeho se jeho působení v zelenobílém dresu blíží ke konci. Wolfsburg si začíná uvědomovat, že udržet hvězdu evropského formátu v provinčním klubu není možné.

Důkazem může být i schůzka Dietra Hoenesse s bratrem Ulim, generálním manažerem Bayernu...

V bavorském celku by bosenský útočník mohl nahradit Miroslava Kloseho, kterému po sezoně končí smlouva. Naopak kouč VfL Steve McLaren si do Wolfsburgu vyhlédl Jefferson Farfána, pětadvacetiletého forvarda Schalke.      

Vstoupit do diskuse
0
2. kolo
Články odjinud


Články odjinud