Autor: pj, spo
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Vedení německé nejvyšší soutěže (DFL) ponechalo v oficiálních záznamech Edina Džeka jako střelce obou gólů v sobotním ligovém utkání se Stuttgartem (2:0). Co na tom, že bývalý útočník Teplic vstřelil jen jednu branku…

První gól, který padl už v 6. minutě, nezaznamenal Edin Džeko, ale jeho spoluhráč. Po hlavičce Dána Simona Kjaera se totiž míč dostal jasně za brankovou čáru.

Edin DžekoFoto ČTK/AP

Balon se však odrazil zpátky do hry a Džeko jej ze vzduchu poslal zpět. Až teprve poté sudí Markus Wingenbach uznal branku.

Kjaerova úspěšného zásahu si nevšiml ani pomezní, a tak rozhodčí do zápisu uvedli jako střelce právě Džeka.

I když televizní záznamy vyvrátily jejich rozhodnutí, vedení soutěže se rozhodlo v zápise nic nepozměnit. Džeko tak Stuttgartu podle statistik vstřelil dvě branky, tu druhou vsítil v 76. minutě.