29. října 2008 • 03:59

Válka na fotbale!

Autor:
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE - Role papíru navinutá na kusu kovu, kterou kdosi omotal fólií, spustila zuřivou bitku během zápasu druhé polské fotbalové ligy. Z takto upravené konfety se stala zbraň. Trefila do hlavy rozhodčího Mariusze Zlotka, jenž upadl do bezvědomí.Incident měl děsivé následky. Fanoušci do té doby klidně probíhajícího zápasu si čekání na možné znovuzahájení hry krátili bitkami. Když hlasatel oznámil, že zápas byl přerušen, vypukla válka. Tu uťal až rázný zákrok a střelba policejních těžkooděnců.

Duel GKS Katowice – GKS Jastrzebie byl v 52. minutě za stavu 1:0 předčasně ukončen.

Fanoušci napadali i zasahující policisty
Fanoušci napadali i zasahující policisty


„Je mi zle, mám závratě, špatně vidím a bolí mě hlava. Ale jsem rád, že žiju,“ řekl rozhodčí. V neděli a v pondělí absolvoval vyšetření v nemocnici, pro jistotu je stále pod dohledem neurologa. „Lékař mi řekl, že jsem měl velké štěstí. Mohlo mě to zabít.“

Rozhodčí se z bezvědomí po chvíli probral ještě přímo na »bojišti«, ale lékař Katowic se obával, aby nebyl vážně zraněn, a nechal ho odvézt do nemocnice.

Překvapivá je bilance hrozivě vypadajícího incidentu: Zatčen byl jen jeden fanoušek Katowic a dva příznivci hostujícího Jastrzebie. O výsledku rozhodne disciplinárka. Zdrcený prezident katovického klubu Jan Furtok podal demisi.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>
Klasická verze
Mobilní verze