Zaragoza zaplatí dvanáct milionů eur | iSport.cz
19. května 2009 • 18:19

Zaragoza zaplatí dvanáct milionů eur

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Matuzalem
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) dnes nařídila Realu Zaragoza zaplatit Šachtaru Doněck dvanáct milionů eur (320 milionů korun) za předloňský přestup brazilského fotbalisty Matuzalema.Nyní osmadvacetiletý záložník odešel do španělského klubu přesto, že měl s ukrajinským celkem platnou smlouvu. Vedení Šachtaru požadovalo odstupné 25 milionů eur, které bylo zakotveno v hráčově pětiletém kontraktu.

Zaragoza však tuto sumu odmítla zaplatit, a proto se doněcký klub obrátil na FIFA.Mezinárodní fotbalová federace před rokem rozhodla, že Šachtar obdrží 6,8 milionu eur. S tím se však ukrajinský tým nespokojil a podal stížnost k CAS.

Arbitráž rozhodla den před finále Poháru UEFA, v němž Šachtar nastoupí proti Werderu Brémy.Matuzalem přišel do Doněcku v roce 2004 z Brescie za téměř 19 milionů dolarů a stal se nejdražším hráčem ukrajinské ligy.

Šachtaru pomohl ke dvěma ligovým titulům a dokonce nastupoval s kapitánskou páskou. V Zaragoze se mu zdaleka tolik nedařilo a nyní je na hostování v Laziu Řím.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud