Konec po 17 dnech. Ščasný si v Nitře stěžoval na posily, odvolali ho | iSport.cz
22. ledna 2021 • 17:15

Konec po 17 dnech. Ščasný si v Nitře stěžoval na posily, odvolali ho

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
iSport podcast: Co teď dělá Berbr? Stáhl se, vazba ho poznamenala. Co Damková?
MOMENTY 22. kola: Fillův blikanec, šutér Beauguel a boleslavské K.O. Dynamu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen 17 dní vydržel trenér Michal Ščasný u fotbalistů Nitry. Dvaačtyřicetiletý český kouč se nedohodl s vedením slovenského klubu na zimním posílení kádru. Ščasného na lavičce osmého celku tabulky podle klubového webu nahradil Peter Lérant.Ščasný s týmem na začátku ledna odstartoval zimní přípravu a vedl ho ve dvou přátelských utkáních. Nitra nejprve zdolala Púchov 2:1 a poté podlehla Šamorínu 2:4. „Po zápase s Šamorínem jsem říkal, že když nepřijdou posily, které klub opravdu potřebuje, tak se moc dělat nedá. Nitra má reálně pět nebo šest hráčů, kteří můžou hrát ligu. Ostatní můžou jenom naskakovat,“ citoval Ščasného web Šport.sk.

Německý investor nitranského klubu Peter Hammer mu prý slíbil mnohem kvalitnější posily. „Povídal mi, že přijdou hráči, kteří sednou do mé filozofie, ale nepřišli. Měli to být fotbalisti z druhé bundesligy nebo dánské ligy. Místo nich přišli hráči, kteří byli nepřipraveni,“ prohlásil Ščasný.

Podle webu Nitry byly důvodem jeho odvolání rozdílné představy o směřovaní klubu. „I kdyby mi nezavolal Hammer a nic by se nezměnilo, tak bych za týden skončil sám. Nechtěl bych mít podepsané své jméno pod sestupem Nitry do druhé ligy,“ dodal český kouč.

Syn bývalého trenéra Sparty, Teplic či Žižkova Zdeňka Ščasného působil v roce 2019 jako hlavní kouč v Trnavě, kde byl předtím asistentem Radoslava Látala. Od léta 2019 do loňského února trénoval Senici.

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud