26. července 2008 • 20:54

Žilina si poradila s obhájcem titulu

Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Žiliny v souboji dvou posledních mistrů slovenské ligy porazili obhájce titulu Artmedii Petrželka na jejím hřišti 2:0. Brankami se o to postarali Štyvar, který se prosadil po sólu z poloviny hřiště, a Jež.

Žilina je tak po 2. kole spolu s Košicemi jediným týmem s plným bodovým ziskem.

Do utkání zasáhla hned čtveřice českých fotbalistů. Za Artmedii odehrál celé utkání útočník Zbyněk Pospěch, který měl dvě velké šance na vyrovnání. Posledních dvacet minut pak odehrál Pavel Hašek, který v týdnu přišel do Artmedie na hostování z Teplic. V dresu Žiliny se z vítězství radovali stopeři Benjamin Vomáčka a Ondřej Šourek.

Ani ve druhém utkání se nedočkal bodového zisku český trenér Michal Bílek. Ružomberok tentokrát nestačil na Prešov, se kterým prohrál 2:3. O jednu z branek vítězného týmu se postaral český obránce Aleš Pikl, když z pětatřiceti metrů prostřelil vše před sebou.

Ružomberok hrál celý druhý poločas v deseti. Střelecky se zaskvěl útočník Slovanu Bratislava Masaryk, který třemi góly zařídil výhru 3:1 nad Dubnicí.

Výsledky - 2. kolo:
Artmedia Petržalka - Žilina 0:2 (43. Štyvar, 81. Jež), Banská Bystrica - Košice 0:1 (42. Školník z pen.), Dubnica - Slovan Bratislava 1:3 (19. T. Zápotoka - 11., 61. a 84. Masaryk), Prešov - Ružomberok 3:2 (2. Penksa, 62. Pikl, 90. Prekop - 26. a 78. Zošák), Zlaté Moravce - Nitra 1:1 (31. Uljaky - 3. Bališ), Dunajská Streda - Trnava 3:0 (66. Landerl, 76. Regedei, 90+1. Kweuke).

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.