Ronaldova střela? Jako baseballový nadhoz! | iSport.cz
25. prosince 2009 • 13:55

Ronaldova střela? Jako baseballový nadhoz!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Cristiano Ronaldo očima kontroluje míč
TOP VIDEA
SESTŘIH: Atalanta - PSG 1:2. Neskutečný obrat v závěru, Pařížané postupují
Vystupňovali jsme tempo, chyběla lepší produktivita, říká Kotal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když hvězda fotbalového Realu Madrid Cristiano Ronaldo vystřelí míč z přímého kopu, je jeho rána stejně nevypočitatelná jako nadhoz v baseballu. V knize "Jak dát gól: Věda a nádherná hra" to napsal profesor Ken Bray z Univerzity v Bath.Bray se v knize zabývá dopadem fyzikálních zákonů na fotbal. Během výzkumu například analyzoval trajektorii střel předních specialistů na standardní situace Davida Beckhama či Cristiana Ronalda.

Profesor ve své studii dokonce označil některé střely za fyzikální anomálie. "Cristiano zahrává standardky velmi zvláštně. Míč nemá prakticky žádnou rotaci. Proto se chová jako v baseballu a jeho let je velmi těžké odhadnout," uvedl Bray.

"Brankáři pak vypadají jako hlupáci, ale nemůžou proti tomu nic dělat. Když Ronaldo trefí bránu, je velmi těžké střelu chytit. Jeho góly nejsou dílem náhody a štěstí," uvedl. "Nikdo jiný podobnou techniku střely nemá. Možná Kieran Richardson ze Sunderlandu," přidal.

Dílo britského profesora je již druhé, které vyzdvihuje Ronaldovy schopnosti. Před nedávnem zveřejnil německý magazín Der Spiegel studii, podle níž je portugalský reprezentant a nejdražší hráč planety nejrychlejším hráčem v elitních světových soutěžích.

Témata:  sport, fotbal, ronaldo
Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud