Zlatan vám dává volno, zval Ibrahimovic školáky na odhalení své sochy | iSport.cz
9. října 2019 • 18:18

Zlatan vám dává volno, zval Ibrahimovic školáky na odhalení své sochy

Autor: ČTK, mck
TOP VIDEA
Liberec - Slavia: Po přesném centru Stancia zkušeně skóroval hlavou Škoda, 0:1 Liberec - Slavia: Po přesném centru Stancia zkušeně skóroval hlavou Škoda, 0:1
SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sám o sobě s velkou oblibou říká, jak velkým hráčem je. Nyní se velikost hvězdného Zlatana Ibrahimoviče dá vyčíslit poměrně přesně. Tři metry měří jeho nová bronzová socha. Od včerejšího odpoledne je k vidění mezi starým a novým stadionem ve švédském Malmö, kde se kanonýr losangeleského LA Galaxy narodil. Na slavnostní odhalení, které nakonec viděla přibližně tisícovka lidí, zval především malé příznivce.„Zlatan dává všem školákům v Malmö volno, aby se mohli ceremonie zúčastnit," napsal na Twitter. Městská rada musela krátce poté vydat prohlášení, že Ibrahimovicův příspěvek pro děti není oficiální propustkou ze školy.

Socha měří 270 centimetrů, váží půl tuny a znázorňuje Ibrahimovice při oslavě gólu, byť je naboso. Švédský kanonýr momentálně střílí góly v USA za Los Angeles Galaxy, kde vylepšil klubový rekord. Do rodného města zavítal během pauzy v MLS. Po skončení základní části začne s Galaxy play off až za týden.

V dresu Malmö vstoupil Ibrahimovic v roce 1999 do světa velkého fotbalu. Od té doby sbíral úspěchy v Ajaxu Amsterodam, Juventusu, Interu a AC Milán, Barceloně, Paris St. Germain, Manchesteru United a nyní v Galaxy. Na kontě má přes 400 gólů na klubové scéně, za švédskou reprezentaci dal 62 branek.

„Někteří hráči dostávají trofeje, někteří sochy. A někteří obojí," dodal typicky sebevědomý Ibrahimovic.

 
Články odjinud


Články odjinud