Uhrinovi s Jindrou nepomohla ani výhra | iSport.cz
6. dubna 2009 • 08:48

Uhrinovi s Jindrou nepomohla ani výhra

Autor: ČTK
Dušan Uhrin ml.
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pokorný chválil Kometu: Přiblížili jsme se hře play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští trenéři Aleš Jindra a Dušan Uhrin mladší skončili po pěti zápasech jarní části rumunské ligy u fotbalistů CFR Kluž. Podle oficiálního webu klubu už je novým koučem Portugalec Antonio Conceicao.Jindra s Uhrinem přišli do jednoho z nejlepších rumunských celků brzy po Novém roce. Oficiálním trenérem se stal nepříliš zkušený Jindra, nicméně podle místních médií byl hlavním koučem Uhrin, jenž měl papírově funkci poradce.

Syn trenéra vicemistrů Evropy z roku 1996 už totiž v podzimní části sezony působil v Temešváru, přičemž pravidla v rumunské lize zakazují, aby kouč vedl během jednoho ročníku dvě mužstva.

Rumunské servery uvádějí, že Uhrin skončil kvůli sporům s hráči a nedostatečné podpoře vedení.

"V Kluži jsem skončil, ale rozhodně to nebylo pro neshody s hráči. Více to komentovat nebudu," řekl ČTK Uhrin, který je nyní doma. "Ještě do Kluže s kolegou Jindrou pojedeme, musíme dořešit nějaké formality," dodal Uhrin.

Konec české dvojice přišel po sobotním vítězství 3:0 nad Vaslui, po němž je podzimní účastník Ligy mistrů na čtvrtém místě tabulky se sedmibodovým odstupem za vedoucím Dinamem Bukurešť. Pod Uhrinem a Jindrou Kluž v pěti zápasech třikrát zvítězila, jednou remizovala a jednou prohrála.

Jednačtyřicetiletý Uhrin působil v Rumunsku od léta roku 2007, kdy odešel z Mladé Boleslavi do Temešváru. V první sezoně dovedl klub k šestému místu a do Poháru UEFA, loni v prosinci po neshodách s majitelem u tehdy třetího celku tabulky skončil.

 
Články odjinud


Články odjinud