9. února 2011 • 16:03

Naštvaný Hašek: Sparta z nás dělá pitomce

Autor: pj, sh
Vstoupit do diskuse
29
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň - Slavia 1:0. Další zvrat v boji o titul, rozhodl Šulc
Plzeň - Slavia: Ogbu před sebou nechal volného Šulce, ten posílá Viktorii do vedení! 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle musel někdo úmyslně zfalšovat, prohlásil Ivan Hašek o podvodu Sparty. Ta nasadila do zápasu tři hráče, které omluvila z reprezentace a navíc se dost pochybně omluvila. „Jestli budou říkat, že si zapomněli dresy, tak to ne. Tady někdo lže,“ říká předseda fotbalového svazu.„Nevím přesně, co se stalo, musí se to nejprve pořádně vyšetřit. Ale je to rozhodně špatně. Tohle nemůže projít jen tak, to musí mít dohru u disciplinární komise,“ praštil do stolu Ivan Hašek.

Nové informace ke kauze Sparty čtěte v zítřejším deníku Sport a deníku Blesk.

Naštvalo ho jednání Sparty, která omluvila dva hráče z reprezentační jednadvacítky Kadlece s Pekhartem (plus Chorvata Pamiče) a tvrdila, že jsou nemocní nebo zranění. Přitom je sama nasadila do přípravného duelu s Petrohradem.

„Že se někdo pro nemoc omluví z reprezentačního srazu, a pak normálně za klub nastoupí a dokonce v jiném dresu, jak asi uvedli v zápise. To musel někdo úmyslně zfalšovat. A musí za to nést i odpovědnost, když veřejně lže do médií,“ má jasno svazový předseda.


Ivan Hašel a Pavel Bém předávají pohár Tomáši ŘepkoviFoto Michal Beránek (Sport)
Sparta se hájí tím, že se oba útočníci z ničeho nic vyléčili z virózy a těsně před zápasem se rozhodlo, že mohou nastoupit do zápasu. Akorát si zapomněli svoje dresy…

„Jestli budou říkat, že si zapomněli dresy, tak to ne. Nemůžou ze všech dělat pitomce. Tím se musí disciplinárka zabývat,“ tvrdí rezolutně Hašek. „Takový přístup k reprezentaci mě mrzí a považuju ho za naprosto nepřípustný. Přece to není holubník a takhle se nedá jednat.“

Sparta z toho očividně nevyjde beztrestně.

Sparťanští vůdci: Manažer Jozef Chovanec a trenér Martin Hašek
Sparťanští vůdci: Manažer Jozef Chovanec a trenér Martin Hašek

 

 

 

 

Vstoupit do diskuse
29

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud