Fotbal
Vstoupit do diskuse (7)

Končím s profesionálním fotbalem! Takové rozhodnutí nečekaně učinil bývalý reprezentační stoper René Bolf. Dlouholetý obránce Baníku měl původně namířeno do druholigové Karviné. K rozhodnutí skončit jej prý přiměl zejména přístup ostravského klubu, jenž mu dluží několikamilionovou sumu. A přestup do Karviné mu prý komplikoval.

O odchodu z Baníku uvažoval René Bolf už několik měsíců. Netají se tím, že se mu nelíbí současné poměry, které v klubu vládnou. Kdyby došlo ke změně majitele, byl by prý ochoten setrvání v Baníku ještě zvážit.

Pokud ne, možná oblékne dres Rožnova nebo Vigantic a bude hrát krajský přebor v místě, kde bydlí.

Bolfovi se nelíbí, že za něj Baník požaduje tabulkové odstupné, přičemž ostravský klub obránci stále dluží miliony korun.

"Rozhodl jsem se, že toho mám dost a že s profesionálním fotbalem skončím. Mně je sedmatřicet let, mám toho spoustu za sebou a není pro mě problém se rozhodnout, že od této chvíle budu hrát fotbal už jen pro radost.“

Jakub Kahoun, předseda představenstva Baníku, nicméně tvrdí, že zkušený obránce mohl jít do Karviné zadarmo.

"Sami jsme tím byli ochotni vzdát se půl milionu korun. Že se nakonec rozhodl jinak, je jeho věcí. Jediné, co jsme po něm chtěli, bylo řádné ukončení smlouvy," prohlásil Kahoun.

Další informace a rozhovor s René Bolfem čtěte v pátečním vydání deníku Sport!

Vstoupit do diskuze (7)

Doporučujeme

Články z jiných titulů