"Odměna" pro zachránce: Natlandu spadne do klína Eden jako zástava | iSport.cz
7. října 2011 • 10:31

"Odměna" pro zachránce: Natlandu spadne do klína Eden jako zástava

Autor: ČTK
Stadion Slavie podle Hospodářských novin spadne do klína Natlandu
TOP VIDEA
Velký rozhovor: Theo Gebre Selassie o konci v repre a návratu domů
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový stadion v Edenu zřejmě změní vlastníka a propadne bývalému majiteli Slavie společnosti Natland Group. Ta měla Synot Tip Arenu v pražských Vršovicích v zástavě od současného vlastníka E Side Property, který podle informací Hospodářských novin nemá na splácení závazků.Výstavba nejmodernější fotbalová areny v Česku vyšla před třemi lety na přibližně jednu miliardu korun. Spolu se Slavií v ní momentálně hraje i jiný prvoligový klub Bohemians 1905. Představitelé společností Natland a E Side chystaný převod nepotvrdili.

"To není věc, kterou bych mohl komentovat. Je to věc akcionářů," řekl HN ředitel společnosti E Side Pavel Kuka.

Za společností stojí podnikatel Vladimír Kroužecký, který podle informací Hospodářských novin nesplatil vůči Natlandu včas své závazky, za které byl právě stadion v Edenu jistinou.

Informace o možném převodu nekomentovali ani představitelé Natlandu. "Vyjadřujeme se jen k uzavřeným transakcím," řekl jeho mluvčí Rostislav Starý.

Dlužná částka, za kterou má Natlandu Eden připadnout, není známa. Údajně je ale o hodně nižší, než je tržní hodnota stadionu.

Natland ze Slavie odešel na začátku srpna, kdy prodal svůj sedmdesátiprocentní podíl bývalému ministrovi dopravy Aleši Řebíčkovi. Ten v klubu nyní drží 98 procent akcií.

 

 
Články odjinud


Články odjinud