Veselé Vánoce v Plzni: Hráči si na prémiích rozdělí 45 milionů | iSport.cz
Karel Häring
8. prosince 2011 • 16:19

Veselé Vánoce v Plzni: Hráči si na prémiích rozdělí 45 milionů

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Bohemians: Ljovinova minela! Ruský zadák daroval gól Budínskému, 2:0
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Viktoria Plzeň zatím vydělala svým úspěšným účinkováním v Lize mistrů a evropských pohárech 272 milionů korun. To je rekordní balík, jaký kdy UEFA poslala na účet českého týmu. Ovšem zbohatli i samotní hráči. Na prémiích si celý tým vydělal 45 milionů korun.Víc než svůj roční plat si „vykopali“ hráči Viktorie Plzeň, kteří se největší měrou podíleli na postupu do Ligy mistrů a úspěšném vystoupení v základní skupině zakončené přesunem do Evropské ligy.

Nikdo o tom nechce veřejně mluvit, informace o celkové sumě se mírně rozcházejí. Deníku Sport se ale na základě informací velmi spolehlivého zdroje podařilo zjistit, jakou částku si mezi sebe hráči a realizační tým rozdělí.

A je to pořádný balík – 45 milionů korun! Už jen samotný postup do hlavní fáze výrazně vylepšil zůstatky na účtech hráčů. Do kabiny prý putovalo dvaadvacet milionů korun, což je zhruba deset procent částky, kterou si Plzeň vydělala úspěšnou kvalifi kací.

Další bonusy měly naskakovat po bodových ziscích v základní skupině. Za úvodní remízu s Borisovem to byly 3 miliony.

Zato klíčová výhra na půdě běloruského soupeře, která nasměrovala Plzeň ke konečnému třetímu místu a následnému postupu do Evropské ligy, pak vynesla podle zdroje Sportu celkem patnáct milionů.

Jen jako dárek na přilepšenou před vánočními nákupy pak vypadá pětimilionová prémie za úterní vybojovaný bod s AC Milán (2:2). Celková prémie se dělila mezi mužstvo, které čítá přes dvacet hráčů, k tomu patří i realizační tým, včetně lékařů a dalších lidí zajišťující servis fotbalistům.

Václav Pilař vystřihl překrásný volej, který skončil těsně nad břevnem.Václav Pilař vystřihl překrásný volej, který skončil těsně nad břevnem.Foto ČTK

Jak je to v podobných případech obvyklé, výše jednotlivých bonusů se lišily podle podílu na úspěších. Rozdělení měl ve své kompetenci trenér Pavel Vrba.

Je zřejmé, že hráči základní jedenáctky, kteří odehráli buď všechny duely nebo drtivou většinu, si vydělali velmi slušné peníze, jež přesahují hodnotu jejich ročního základního platu.

Ten se u těch nejlepších může podle odhadu Sportu pohybovat mezi 1,5 až 1,8 milionu, zatímco prémie pro opory se mohly pohybovat mezi 2 až 2,5 miliony. Pro Plzeň je to i tak nejvýdělečnější rok v historii.

Až dosud utržila astronomickou sumu přesahující 270 milionů korun, do ní ještě není zahrnut zisk z prodeje vstupenek, byť ten nebude kvůli pronájmu Edenu tak výrazný.

Po sezoně navíc Evropská fotbalová unie rozdělí podíl ze zisku z prodeje televizních a marketingových práv. Ty se výrazně liší v závislosti na velikosti trhu.

Tradičně nejvíc shrábnou anglické, německé a španělské kluby, české patří na opačný konec spektra. I tak by mohlo Viktorii naskočit dalších zhruba 7 milionů korun.

Celkovou bilanci si může vylepšit v jarní fázi Evropské ligy. Její bonusy jsou ale v porovnání s Ligou mistrů výrazně menší. Plzeň ani její hráči však nemají důvod naříkat.

Pavel Horváth se raduje na Davidovi Limberském.
Pavel Horváth se raduje na Davidovi Limberském.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud